В разпространена декларация до медиите общинската организация на БСП в Септември заявява, че полицията в Пазарджик се използва като репресивен политически орган.
Поводът е задържането на председателят на партията в село Карабунар Борислав Джонев, който заедно със сина си е обвинен в кражба на тротоарни плочки. Сигналът е подаден преди ден от кмета на селото.
Партийният лидер и синът му са задържани в момент, когато са товарели материалите в микробус. В него открити 97 плочки и 202 каменни павета, а при последвалия обиск в дома му, са открити още количества на обща стойност 2 хиляди лева.
Кражбата е извършена от карабунарска улица, която се ремонтира със средства на Община Септември.
При разпита Джонев е заявил, че е взел материалите с разрешението на ръководителя на обекта, тъй като ставало дума за стари улични павета, които в момента се подменят.
От полицията в Пазарджик категорично отхвърлиха обвиненията на БСП и заявиха, че са действали законно след сигнал за кражба. Срещу партийния активист и сина му са образувани бързи производства под наблюдението на Районната прокуратура.
Лек автомобил „Хюндай“ изгоря на автомагистрала „Тракия“ в района на 93-я километър по посока София. Сигналът е получен малко преди 15 ч. на тел. 112. По първоначални данни става дума за автомобил, който е пътувал от Пловдив към столицата и се е самозапалил в движение. Водачът е успял да спре колата в аварийната лента. Незабавно на мястото са..
Разсадникът за декоративна растителност вече има свой терен с площ от 20 декара и община Пловдив няма да плаща солиден наем, за да отглежда растенията за озеленяване на града. Това съобщиха кметът Костадин Димитров и директорът на ОП "Градини и паркове" Антон Георгиев. Общинският терен е до компостиращата инсталация на Голямоконарско шосе, където..
32 блока ще бъдат санирани до средата на 2026 година, когато е крайният срок за обновяване на сградите, съобщиха кметът на Пловдив Костадин Димитров и заместникът му Хакъ Сакъбов. В момента вървят процедурите, като за 25 блока вече са подписани споразуменията между МРРБ и районните кметове. За районите Тракия, Южен и Източен обществените поръчки..
Бързи производства са образувани спрямо четирима шофьори през уикенда в Пазарджик. По време на засилените проверки по пътищата в областта полицаите са засекли 33-годишна жена от Пловдив, седнала зад волана под въздействие на наркотици. Двама мъже от Септември и от София са управлявали колите си съответно с 1.24 и 1.44 промила концентрация на..
Десетки потомци на спасените български евреи в Пловдив присъстваха на церемонията по повод 82-та годишнина от спасяването им. Пред Паметника на благодарността до Дома на младоженците за поредна година председателят на пловдивското дружество „Шалом“ Светозар Калев припомни историята за онзи мрачен 10 март през 1943 година. Тогава пловдивските..