Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Патриотите пак размахаха пръст на кмета за ремонтите на Пловдив

Ремонтите в Пловдив са бавни, скъпи и неефективни, което ощетява общинския бюджет и затруднява пловдивчани. Това е становището на общинските съветници на „Патриотичен фронт“ Слави Георгиев и Костадин Гаров и на народния представител Славчо Атанасов. 

По думите им  90% от големите обществени поръчки  се печелят от 5 фирми, който нямат капацитет  да ремонтират в срок обектите. Според Атанасов причината е, неумението на общината да планира ремонтите и условията, които залага в обществените поръчки. 

Като пример той даде фирма,  която работи на 4 големи обекта – подлеза на ул. Гладстон, площад Централен, бул. Марица-юг и Бунарджика и не е в състояние да изпълни в срок нито един от ремонтите. 

„Поръчката се печели, разкопова се и след това работниците се прехвърлят като „хвърковата чета“ на другия обект, а работа на първия спира", коментира Атанасов. Той е категоричен, че така не може да се работи и нито един обект не може да бъде завършен в срок, а общината не си търси дори неустойките. 

Според Слави Георгиев поредното доказателство е подлезът на "Гладстон", който няма да бъде отворен до края на март, трети срок даден от кмета Тотев. Той подчерта, че фирмата, която прави хидроизолацията работи едновременно и на други обекти и не е в състояние да завърши за две седмици ремонта. 

Костадин Гаров посочи друг пример за изпълнение на  проект  по ОП „Региони в растеж“, при който условията за обществената поръчка  са направени така, че да спечели фирмата дала най-високата цена и най-дълъг срок за изпълнение. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Община Смолян актуализира наредбите си във връзка с въвеждането на еврото

Община Смолян актуализира наредбите си във връзка с въвеждането на еврото.  Част от общинските наредби не са актуализирани от години и съдържат остарели разпоредби, несъответстващи на действащото законодателство, посочи Димитър Кацаров, председател на Общински съвет – Смолян.  Със заповед на кмета на Смолян ще бъдат сформирани комисии с участието..

публикувано на 02.07.25 в 19:35

В проверката по замърсяването на Марица се включва и полицията

РИОСВ-Пловдив поиска в проверката за замърсяването на река Марица и установената мъртва риба около село Рогош да се включи и Главната дирекция на Националната полиция. Екоинспекторите са установили, че в района липсват производствени предприятия, които биха могли да бъдат евентуален източник на замърсяване. Припомням, че от сдружение..

публикувано на 02.07.25 в 17:46

Влак помете на прелез каруца с две деца, едното от тях загина на място

Дете загина, след като каруца, преминавала на прелез със спуснати бариери, беше блъсната от пътнически влак. Тежкият инцидент е станал на жп прелез в района на пловдивското село Певците около 14.00 часа.  Заради инцидента на железопътната линия между гарите Сопот - Христо Даново се очаква закъснение на влаковете, движещи се по..

публикувано на 02.07.25 в 16:11

Полицай е със счучен крак след катастрофа в Пловдив

Инцидентът е станала около 10 часа, когато лек автомобил с 51-годишен шофьор предприел ляв завой и отнел предимство на изпреварващия го патрулен мотоциклет БМВ, управляван от  41-годишен служител на пловдивската полиция.  Полицаят е транспотиран в болница и оставен за наблюдение с фрактура на единия крак.  Алкохолните проби на двамата участници са..

публикувано на 02.07.25 в 13:59

Пътят Михалково - Кричим е затворен до обяд в петък

От 13 ч. днес  до 13 ч. на 4 юли /петък/ ще бъде ограничено движението на всички автомобили по пътя Михалково – Кричим. Причината са дейности за укрепването на трасето при 79-ти км. При изпълнение на дейностите трафикът ще бъде пренасочен по обходни маршрути. За всички видове превозни средства, пътуващи по направлението Девин – Кричим и обратно, те са:..

публикувано на 02.07.25 в 13:28