Той призова час по-скоро национално отговорните партии да седнат на масата за дефиниране на националните приоритети на държавата.
"Едните са били идеолозите на онези грозни процеси, а другите са били изпълнителите на тези грозни процеси. И това същото го виждаме днес и в Народното събрание. Едни европейци в Брюксел с обратни действия в България. Те защитават националистите, а не Европа и европейските ценности. Затова е тази шизофренна политика в нашата страна. Затова е и онази шозифрения, която се случва и в Барутин, и в Доспат", посочи лидерът на ДПС.
Страната се намира в парламентарна и политическа криза, допълни още Мустафа Карадайъ.
"Ако до десет години държавата ни е в състояние на инерция, защото няма визия и приоритети за развитието на страната, нашият призив е, час по-скоро, ако има национално отговорни партии, да седнем на масата за дефиниране на националните приоритети на държавата".
За атентата в Нова Зеландия председателят на ДПС коментира.
"Ние осъждаме тероризма във всичките му форми и пожелаваме скорошно възстановяване на ранените".
Митингът започна с обща молитва в джамията в селото и поднасяне на венци и цветя пред паметника на загиналите в събитията през 1972 година.
Организатор на честванията е Политическа партия ДПС.
За днес Националният институт по метеорология и хидрология издаде предупреждения от жълт и оранжев код за интензивни валежи и гръмотевични бури, които ще обхванат части от страната. Оранжев код е обявен за София област, София-град, Пловдив и Стара Загора. Жълт код важи за 16 области от Западна, Северна и Южна България. Извън предупрежденията..
Честването на Деня на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност в Пловдив ще започне традиционно на площад „11 май“ пред ХГ „Св. св. Кирил и Методий“, където е разположен паметника на Светите братя. В 9 часа в Актовата зала на гимназията с „Почетна значка на град Пловдив“ ще бъдат..
На тържествена церемония тази вечер в Драматичния театър бяха връчени награди „Пловдив“ за постижения в областта на изкуството и културата през миналата година. Сред отличените е и колежката ни от Радио Пловдив Веселина Пеева, която от дълги години отразява културните и социалните събития в града. Освен в десетте категории, кметът..
Катастрофа между два автобила е станала около 20 часа тази вечер на пътя преди село Кадиево. За инцидента е получен сигнал на телефон 112. Кола, управлявана от 24-годишен навлязла в насрещното и се ударила в друга с шофьор на 70 години. Водачите не са употребили алкохол, съобщиха от полицията . И шофьорите и жените, пътували в двете коли са..
През предстоящите почивни дни в страната се очаква усложнена метеорологична обстановка. Оранжев и жълт код за интензивни валежи и градушки са обявени за събота, 24 май, в по-голямата част от страната. Предупреждението е за областите София, Пазарджик, Пловдив и Стара Загора. Сумарните количества дъжд може да надхвърлят 40-50 литра на..