Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Две жени са в болница след две катастрофи в центъра на Пловдив

| обновено на 18.03.19 в 12:28

Двете жени, които пострадаха при 2 катастрофи в центъра на Пловдив тази сутрин, са настанени за лечение в УМБАЛ „Св. Георги“. И двете са на 42 години.

Със счупена лява подбедрица е първата пациентка, която е настанена в Клиниката по ортопедия и травматология. Втората пациентка е с черепно-мозъчна травма и е настанена в Клиниката по неврохирургия. Тя е в по-тежко състояние. 

В час пик тази сутрин станаха 2 катастрофи – на моста на Герджика и на кръстовището между бул. „Руски“ и бул. "Шести септември" в Пловдив. 

Движението в района и на 2-те катастрофи беше затруднено с часове. 

На място екипи на „Пътна полиция“ извършиха огледи на двете местопроизшествия. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Първомай отличи най - добрите винари в региона

В Първомай се проведе 21-ото издание на Празника на виното и винопроизводството. При откриването кметът Николай Митков отбеляза, че районът е прославен с виното и лозарството, защото в него се намират едни от най-добрите винарски изби.  В конкурса за най-добро домашно вино от реколта 2024 г. се включиха 24 винопроизводители, които представиха бели..

публикувано на 08.02.25 в 15:36

В Сопот празнуват виното и любовта

Стотици жители и гости на Сопот се включиха в традиционния Старопланински събор "Да стоплим сърцата с вино и любов". Празникът се проведе в местността „Манастирска поляна“, но започна с шествие от центъра на града, предвождано от кмета Станислав Стоенчев и Царя на виното Петър Стайков.  Извършено бе и ритуално зарязване на лозе с пожелание за..

публикувано на 08.02.25 в 15:23

Робот "Да Винчи" спаси пациент в Пловдив

Животът на 60-годишен мъж е спасен след 11-часова операция, извършена изцяло от роботизираната система „Да Винчи“ в УМБАЛ "Каспела" в Пловдив. Обхванатият от рак хранопровод на пациента е заменен с част от дебелото му черво.  Сложната интервенция е извършена от екип от хирурзи, ръководен от г ръдния хирург д-р Анастас Чапкънов, извършил лично..

публикувано на 08.02.25 в 11:06

Ремонт в Прослав променя маршрутите на шест градски автобуса

От 9.00 до 17 часа днес се спира движението по ул. ,,Елена“ в пловдивския квартал „Прослав“. Причината е полагане на кабели на кръстовището на улицата с улица ,,Борис Петров“.  Маршрутът на автобусни линии 6, 15, 17, 24, 66 и 222 ще бъде променен, съобщават от  Общинското предприятие „Организация и контрол на транспорта“.

обновено на 08.02.25 в 08:40

Вино, любов и веселие на Старопланинския събор в Сопот

В местността „Манастирска поляна“ в Сопот ще се проведе традиционният старопланински събор „Да стоплим сърцата с вино и любов“.  На събора ще бъдат наградени отличените в конкурсите за най-добър винопроизводител на бяло и червено домашно вино,  най-добра домашна ракия и най-добра анасонлийка. Награда ще получат също авторът на най-добра литературна..

обновено на 08.02.25 в 08:40