Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В подкрепа на децата със синдром на Даун

| обновено на 21.03.19 в 10:40

Благотворителен концерт „Деца свирят за деца“ ще се проведе утре от 18,30 часа в залата на Регионалния иторически музей. 

Той е в подкрепа на децата със синдром на Даун. 

В инициативата ще се включат 10 талантливи музиканти, възпитаници на Пловдивското и Софийското музикални училища

Концертът е под патронажа на почетния консул на Германия в Пловдив - д-р Мариана Чолакова, а в входът е с дарение от 10 лева. 

21 март е Международният ден на хората със синдром на Даун. На този ден освен другите събития, всички, които подкрепят кампанията се обуват с шарени чорапи. Мотото й е „Светът е шарен“ и, обувайки цветни чорапи изпращаме посланието „Аз приемам“. 

В програма "Точно днес" разказва Надежда Тодорова, един от организаторите на благотворителния концерт, който е на 22 март в Пловдив.

сем.Тодорови

За нас, като родители на Вяра, 21 март е и скъп семеен празник, който с радост честваме със и заради нея, коментира Надежда Тодорова, член на Сдружението на родителите на деца със синдром на Даун.

Събраните средства ще бъдат използвани за различни дейности в подкрепа на децата и младежите със синдром на Даун в България.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

С "Мишеловката" театърът в Пазарджик открива новия сезон

За първи път на пазарджишка сцена тази вечер ще бъде представена пиесата „Мишеловката“, чиито сюжет е по Агата Кристи. Предпремиерната постановка е в Драматично-кукления театър "Константин Величков" в Пазарджик. Пиесата дава начало на новия сезон, отбеляза директорът на тетаъра в града  Д имитър Баненкин: Изключително интересен криминален автор,..

публикувано на 28.09.25 в 09:04

В "Срещите" разговор за Бог, властта и човешките ценности

"Срещите" честитят голямата награда "Христо Г Данов" за цялостен принос в националната книжовна култура на академик Владимир Зарев и с гордост отбелязват, че академикът е чест наш гост. Днес ви предлагаме разговор с Владимир Зарев за властта като човешки инстинкт, за Бог като вечно творящ и за избледняващите човешки ценности.  Слушайте, има защо.

обновено на 27.09.25 в 09:05

Играят "За неизбежната случайност" в Кукления театър

За първи път в Пловдив, тази събота, в Кукления театър ще се играе театралната постановка "За неизбежната случайност" на Иван Ланджев. Поетът, сценарист и есеист ще излезе на сцената заедно с актьорите Радостина Ангелова и Иван Петрушинов. Постановката по неговите стихове и есета се играе успешно вече 4 сезон в Театралната работилница "Сфумато" -..

обновено на 27.09.25 в 07:04

Фотоaлбум припомня миналото на Пловдив

Фотоалбумът „Пловдив през призмата на времето. Пощенски картички и фотографии от XIX и XX век “   ще бъде представен днес.  Изданието на фондация „Балкански културен форум“ има за цел да стигне до пловдивчани и  гостите  на града, които  са любопитни към миналото на града и оценяват познавателната стойност на старите по­щенски..

обновено на 26.09.25 в 08:24

Инди рок група с концерт на "Одеона"

Безплатен концерт на Античния Одеон в Пловдив ще изнесе тази вечер българската инди рок група „Сънблайнд“ (Sunblinds).  Събитието е част от Културния календар на Пловдив и музикалния форум „Музика от вековете“. Групата Sunblinds е създадена през 2021 г. в София, а тази година издаде и първия си албум.  Бандата свири мелодичен инди рок.  Съставът и..

публикувано на 26.09.25 в 08:24