Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Рокерите посрещат Първа пролет и откриват Мото сезон 2019

Водосвет в Бачковския манастир за братята на вятъра

| обновено на 22.03.19 в 07:15
Снимка: VAGABONDS MC PLOVDIV BULGARIA

Пожелаваме си да сме живи и здрави и попътен вятър! 

С тази надежда рокери от мотобратство "Вагабонтс" откриват Мото сезон 2019. По традиция това става на Първа пролет

За трета година мероприятието минава под наслов: "Спрете войната на пътя! Искам да се прибера жив!"

Група от братята на вятъра се събраха край кафенето на ул. "Генерал Данаил Николаев" при кръстовището с бул. "Руски". С рев на мотори те потеглиха към общия сборен пункт на рокерите на Пазаржишко шосе

Точно в 12 часа мотошествието на всички пловдивски рокери потегля към Бачковския манастир. По пътя към тях ще се присъединят и мотористите от Асеновград.

В светата обител ще бъде извършен водосвет за здраве, а игуменът архимандрит Самуил ще освети машините. Братята на вятъра ще запалят свещи и ще се помолят за безаварийно пътуване.

Заради преминаването на мотошествието през Пловдив се очакват временни ограничения и промени в организацията на движението по булевардите "България", "Цар Борис Трети Обединител", "Найчо Цанов" и Асеновградско шосе. 

При необходимост по обед ще се спира движението по ул. "Дилянка".  

Възможни са и затруднения по пътя за Асеновград и в района на Бачковски манастир. 

Снимка

Снимка

Снимка


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Близо 100 пожара вилняха в Пазарджишка област през юли

През месец юли, пазарджишките пожарникари са реагирали на 321 произшествия, като от тях 99 са пожари.  Продължава засиления мониторинг на рисковите територии - горски и земеделски площи. И през този сезон , над 85 процента от пожарите са предизвикани от човешка престъпна небрежност.  Втората причина е неизправна земеделска техника. Най-много са..

публикувано на 04.08.25 в 10:44

В понеделник - слънчево - топло - горещо - дъждовно

Днес главно над Западна България ще се развива купесто-дъждовна облачност.  Ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици, като по-интензивни ще са явленията в крайните западни райони и в планините. Има условия и за градушки.  Предимно слънчево ще се задържи времето в Централна и Източна България . Вятърът в Западна България ще започне да..

обновено на 04.08.25 в 10:10

Няма опасност Пловдив да изгуби пари за инфраструктурни проекти

Община Пловдив ще усвои максимално средствата, отпуснати по инвестиционната програма на МРРБ за реализиране на големи инфраструктурни проекти в града. Това увери пловдивският кмет Костадин Димитров, който отговори на питане на съветниците от групата на „Независими за Пловдив“. В него те изразяват безпокойството си от липсата на напредъкт на..

публикувано на 04.08.25 в 10:07

До 18 август ще спрат течовете в ЦДГ "Каменица", увери общината

До 18-ти август ще бъдат отстранени всички течове в новата сграда на детска градина „Каменица“ в Пловдив. Това става ясно от отговор на заместник-кмета по строителство Хакъ Сакъбов на питане на общинските съветници от ПП-ДБ доктор Борислав Матеев и Владимир Славенски. Нередностите ще бъдат отстранени за сметка на фирмата изпълнител. „След..

публикувано на 04.08.25 в 10:03

Стартира академията за млади таланти "Огънят на Орфей"

Започва международна лятна академия за изкуство и млади таланти „Огънят на Орфей“ в община Златоград. Тя ще продължи 10 дни  – до 14 август. Това е нейното 19-то издание.  Поканените за участие преподаватели в творческите и майсторски класове са известни изпълнители, творци и педагози, участващи активно в културния живот на България и Европа...

обновено на 04.08.25 в 09:31