Общинските съветници от „Съюз за Пловдив“ ще поискат среща с ръководителя на проекта за подобряване на градската среда в квартала до Стария град, между булевардите „Княгиня Мария Луиза“ и „Марица юг“.
Причината е недоволството на живеещи в района граждани, които се оплакват от некачествени ремонтни дейности. Те посочват, че се налага ремонт на ремонтите.
Проектът се изпълнява от август миналата година и е на стойност над 20 млн. лева. Средствата са осигурени безвъзмездно по Оперативна програма „Региони в растеж“.
В проекта не е предвидена рехабилитация на водопроводната и канализационна система и на места се разкопава новата настилка заради аварии на водопровода.
Въпреки похарчените милиони, проблемите остават нерешени, посочват от партия „Съюз за Пловдив“.
Като сериозен пропуск на общинската администрация се посочва фактът, че част от улиците няма изобщо да бъдат ремонтирани, въпреки голямата инвестиция от 20 млн. лв. Това са ул. „Неофит Бозвели“, чийто ремонт свършва до ул. „Марагидик“, а оттам на север остава разбит калдъръм, кал и прах, ул. „Александър Пушкин“, ул. „Драгоя Божилов“, ул. „Страхил“, ул. „Ивац Войвода“ и ул. „Райно Попович“.
Според Дани Каназирева това е поредният пример за безотговорния модел на управление на града ни.
При подготовката на проекта са допуснати сериозни пропуски, качеството на уличните ремонти е лошо, организацията на работа е слаба, а контролът от страна на Община Пловдив е силно занижен, посочва Дани Каназирева.
Затова общинските съветници от „Съюз за Пловдив“ настояват за отговори на въпросите как се извършва контролът и какви санкции ще бъдат наложени на изпълнителите на поръчките заради ниското качество.
Въпросите към ръководителя на проекта и община Пловдив:
1. Защо част от улиците и участъци от тях не са включени в пректа за подобряване на градската среда?
2. Кога на тези улици ще бъдат извършени ремонти и с какви средства?
3. Защо е повдигнато нивото на ул. „Панайот Пипков“, което създава предпоставка за наводняване на имотите?
4. Защо на ул. „Макгахан“ и „Марагидик“ се наложи да разрушават готовите тротоари и кой ще плати тази двойна работа?
5. Как се извършва контролът на строително-монтажните работи?
6. Какви санкции ще бъдат наложени на изпълнителите?
7. В какъв срок трябва да бъдат изпълнени договорите с избраните изпълнители?
В пазарджишката община Лесичово започват информационни дни за превенция на домашното насилие. Кампанията е под патронажа на кмета на общината инж. Серьожа Лазаров и се осъществява съвместно с Фонд за превенция на престъпността ИГА. В рамките на два месеца ще бъдат проведени информационни дни в селата Динката, Калугерово, Лесичово и Церово, като..
Денталното лечение на 6-годишния Ангел е било извършено в специално оборудвана операционна зала, предназначена за стоматологично лечение под обща анестезия и от екип с дългогодишен и успешен опит в тази дейност. Това се посочва в позиция на пловдивската частна клиника "Медикус алфа", където преди месец момчето почина. Дете е починало при..
Над 200 метра от Плоската могила са проучени до момента от археолозите, които работят под бул. "Брезовско шосе" в Пловдив. Работим по 15-и пореден сектор от север на юг, разказа археологът Стоян Иванов, зам.-ръководител на проучването. Археологическите разкопки се провеждат за четвърта поредна година, като те следват работата на фирмата изпълнител по..
1000 лева награда за разпознаването на крадец обяви в социалните мрежи собственик на търговски обект в Пловдив. Мъжът разбил офиса и откраднал портфейла на собственика, оставен в касата, снощи след 22.30 часа. "1000 ЛЕВА НАГРАДА ако някой разпознае тигърчето, което разби офиса ми и открадна портфейла ми на 03.05.2025г. в 22:31 часа", пише Аргир..
Студът и снегът през март попариха черешовите дървета и на много места реколтата е напълно унищожена. Това, разбира се, поставя въпроса за цената - в момента килограм череши на различни места струва между 50 и 60 лева. В местността Черна нива Кирил Димитров отглежда около 3300 дръвчета череши, но от тях очаква да набере не повече от 300 черешки...