Тервел Пулев е със счупена лява ръка и вече е с гипс след победата си по точки над американеца Мич Уилямс. Това обаче може да му попречи да участва на гала вечерта на професионалния бокс в Пловдив, която е предвидена за 18-и май, заяви специално за Радио Пловдив бившият професионален боксьор Димитър Добрев - Мутата, който записа 10 победи с нокаут от 10 мача, а 5 от тях бяха в САЩ.
Идеята е гала вечерта да се проведе на Античния театър, като по този начин ще напомня на древните гладиаторски битки. Така ще стане и голямо шоу за феновете на бокса в европейската столица на културата, а организацията е съвместна с община Пловдив. Резервен вариант е зала "Колодрума", но там обстановката няма да е същата.
Възможно е датата на боксовото шоу да бъде изместена, за да може Тервел Пулев да участва в нея.
Спас Генов ще направи реванш с грузинеца Леван Шония. Румънецът Богдан Дину, който бе нокаутиран от Кулрат Пулев, също може да се бие на галата в Пловдив.
Официален дебют пък се очаква да направи 200-сантиметровия пловдивчанин Пенчо Цветков. Той завършва тази година Спортното училище, а вече е седемкратен шампион на България в тежка категория. Предстои му догоров или с немска компания, или с тази на Тайсън Фюри, а негов промоутър ще бъде Ивайло Гоцев.
Предстоят още разговори и с мениджъра Ивайло Гоцев, като надеждите са Тервел Пулев да успее да свали гипса и да се възстанови навреме за защитата на европейската си титла.
Ветераните на Локомотив станаха областни шампиони. Във финалната среща “черно-белите” надвиха Металик (Сопот) с 3:0 и напълно заслужено продължават към следващия етап от държавното първенство. Двубоят се игра на стадиона в Калояново. “Черно-белите” доминираха и заслужено стигнаха до победата. Явор Въндев даде аванс на локомотивци, Здравко Лазаров..
"Черно-бялата" Коледа тази година ще бъде на 7-ми декември от 11:00 часа в зала "България" на пловдивския Панаир. Това съобщиха от Фенклуб Локомотив (Пловдив). "В навечерието на най-светлите празници, футболен Пловдив отново се подготвя за своя най-емоционален ден - "Черно-бялата" Коледа! На 7 декември 2025 г. традицията ще срещне страстта, а..
С два мача днес започва 15-ият кръг в Първа лига. От 15:00 часа Спартак (Варна) е домакин на Септември на „Коритото“, а от 17:30 Ботев (Пловдив) приема новака Добруджа на „Колежа“. „Жълто-черните“ влизат в домакинството си след големите емоции на дербито с Локомотив на 1-ви ноември. След инцидента с вратаря им Даниел Наумов, който беше ударен с бутилка..
Лудогорец претърпя ново разочарование в Лига Европа, след като отстъпи с 1:3 като гост на Ференцварош в мач от четвъртия кръг на груповата фаза. Това бе трето поредно поражение за разградчани във втория по сила клубен турнир на континента. Домакините поведоха в 31-вата минута чрез Габи Каниховски, а след почивката Каду удвои аванса на унгарците. В..
Община Пловдив ще кандидатства за обновяване на базата на ПФК Марица (Пловдив) по Националната програма за споделено финансиране на инвестиционни спортни проекти 2025 г., финансирана от Министерството на младежта и спорта. Общинските съветници подкрепиха предложението с пълно единодушие. Президентът на ПФК Марица Йордан Влашки показа пред съветниците,..