Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Румен Стоянов ще се бори за кметския си пост в съда

| обновено на 28.03.19 в 10:32

Общинската избирателна комисия в Карлово единодушно реши, че кметът на Калофер Румен Стоянов не може да остане на поста. Според комисията Стоянов е в конфликт на интереси, тъй като през  2016-та година е назначил за финансист в кметството шурея си Лальо Бичев по заместване. 

Стоянов може да обжалва пред Административния съд Пловдив до седем дни решението на ОИК.

Румен Стоянов е втори мандат кмет на градчето. В началото на първия си мандат бе отстранен, защото не бе закрил фирмата си, но се яви на частични избори, които спечели с мнозинство. 

Пред Радио Пловдив Румен Стоянов каза, че още днес ще внесе жалба срещу това решение. Ще го направя, защото имам подкрепата на моите съграждани, както и на мои колеги от цялата страна, добави Стоянов. Той каза, че не е имал друга опция, кого да назначи на поста финансист, защото Калофер е малък град и няма избор.

Не съжалявам, той беше точен в работата си, нямам нито една стотинка съмнения в Лальо Бичев, допълни Стоянов. Той заяви, че ще се кандидатира за трети мандат, защото е силно мотивиран да участва в изборите след този случай.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Важно е учители и родители да възстановим дисциплината

Агресията в училище е тема на седмицата. Свидетели сме на поредица криминални случаи с ученици в София, едно дете е убито. Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев призна днес, че е факт, че през последните десетилетия е отслабена възпитателната функция на българската образователна система . Министерството на образованието и науката..

публикувано на 22.10.25 в 15:30

Работих във враждебна среда, да напусна поиска кметът на Пазарджик

"Решението да не бъда вече на този пост не е мое, а на кмета на община Пазарджик", заяви на пресконференция Таня Колчакова–Янева, която до преди дни заемаше длъжността заместник-кмет, отговарящ за образованието, културата, младежките дейности и спорта в общината. "Никога политиката не е била моя самоцел. Приех да бъда заместник-кмет, защото..

публикувано на 22.10.25 в 14:18

Подкрепа за малките и средни предприятия в строителството

Дигиталната трансформация не е само за администрацията – тя е и за бизнеса! Дейност 3 от Инвестиция C10.I6 осигурява логистична подкрепа за малките и средните предприятия – проектантски бюра, строителни и консултантски фирми, които искат да прилагат СИМ/BIM в своята работа. Дейността включва изграждане на уеб-базирана..

обновено на 22.10.25 в 13:12

Трябва да има часове за възпитание в социални умения

Трябва да има часове за възпитание в социални и граждански умения в училище, за да предотвратим жестоки случаи на агресия сред децата. Това коментира психологът Иван Игов след поредица от случаи, в които ученици наръгаха техни връстници с нож.   Той добави, че древните гърци още са използвали училището като средство за възпитание, което..

публикувано на 22.10.25 в 10:11

Даваме 10-дневен срок да се реши проблемът с транспорта до Труд

Жителите на Труд, недоволни от транспорта, пренасят протеста си в Общинския съвет на Марица. " Това, което може да се промени, е общинският съвет на Марица да гласува този проект и да задължи кмета Димитър Иванов в определени срокове да извърши тези промени" – заяви в интервю за Радио Пловдив общинският съветник Станимир Тончев...

публикувано на 22.10.25 в 08:35