Кампания за събиране на опасни отпадъци от домакинствата в Пловдив провежда общината днес.
За шеста поредна година в рамките на пролетното почистване на града на паркинга зад ресторант „Стадиона” на бул. „Шести септември“ от 10:00 до 16:00 часа ще бъде разположен Мобилен събирателен пункт, на който ще се приемат живак и живаксъдържащи уреди, (с изключение на луминесцентни лампи), лакове и бояджийски материали, домакински препарати, мастила и замърсени опаковки – опаковки, съдържащи опасни вещества, маслени филтри, спирачни течности и антифриз, фармацевтични продукти - лекарства с изтекъл срок на годност.
Изхвърлянето на опасните битови отпадъци в общия поток смесени отпадъци създава риск за здравето на хората, замърсява околната среда и нарушава нормалната експлоатация на депата, напомнят от общинската дирекция „Екология и управление на отпадъците.
Извън кампанията могат да се ползват площадките за разделно събрани отпадъци от домакинствата, обособени в шестте административни района.
А от 15 до 19 април в район Северен на ул. „Георги Бенев” №4 от 09:00 до 17:00 часа пловдивчани ще могат безвъзмездно да предадат излезли от употреба автомобилни гуми, негодни за употреба батерии и акумулатори.
Международният фестивал на камерната музика започва тази вечер в Пловдив. Първият концерт е в етнографския музей и е посветен на 80-та годишнина на Националното училище за музикално и танцово изкуство "Добрин Петков". Тази година ще има и концертни прояви в късноантична сграда "Ирини" в подлез "Археологически". Камерният фестивал се..
Никол Гаджева стана тазгодишната Царица на розата в Карлово. Тя е на 16 години и учи в СУ "Христо Проданов". Спечели короната в надпревара с още 12 красиви и талантливи момичета на конкурс-спектакъл, проведен в събота вечерта на площад "20-ти юли" в Карлово. Заместник-кметът на общината Антон Минев връчи на красивата девойка един от..
Шести скаутски игри в градска среда се провеждат днес в Цар Симеоновата градина в Пловдив Събитието е част от международния фестивал "Здравей, Армения" и се реализира с финансовата подкрепа на Община Пловдив като част от културния календар на града. Скаутските игри предлагат възможност на деца и младежи на възраст между 6 и 18 години да..
Символичен протест за по-високи възнаграждения ще проведат тази събота 17 май специалистите от музеите и галериите в страната. В недоволството, организирано от КТ „Подкрепа“, ще се включат и работещите в Природонаучния музей. Имаме искания за увеличаване на основният държавен стандарт с 20%, а не както е заложено в бюджета 6,49% -..
Труп на около 40-годишен мъж е открит в река Марица, в близост до моста на УХТ. Тялото е било открито преди обед от доброволци, които почиствали речното корито. На място има полиция. По първоначални данни по тялото няма данни за насилие. Засега друга официална информация за инцидента няма.