136 солисти ще изявят музикалния си талант на Националния конкурс за изпълнители на забавна песен, който ще се проведе на 5 и 6 април в зала „България“ на Конгресния център на панаира.
В 16-то издание на надпреварата, организирана от Центъра за подкрепа на личностното развитие, МОН и Община Пловдив, ще вземат участие деца и младежи до 18 години.
Индивидуалните изпълнители ще се състезават в четири възрастови категории – до 8 г., до 11 години, до 14 г. и до 18 г. 18 са формациите, заявили желание да се включат в конкурса. Те са разпределени в групи до 11 и до 18 години.
Дуетите, които ще се конкукират, са 8.
Участниците представят две песни (може и авторски) с обща продължителност до 7 минути. Едната от тях задължително е българска.
Жури от водещи вокални педагози, певци и музиканти ще оценява точност при интониране, ритмичност и избор на репертоар, както и фразирането, артикулацията и дикцията.
От съществено значение за класирането е и сценичното поведение и стил на певците, както и въздействието на изпълненията им върху публиката, подчертават организаторите.
1 милион и 900 хиляди лева ще инвестира тази година Фондация „Пловдив 2019“ в различни по мащаб проекти. От общо 43 проектни предложения, които са постъпили по отворена покана „Фестивали и големи събития“ експертното жури класира 25 от тях, което е двойно повече в сравнение с миналата година. Селекцията включва ключови събития, характерни за..
Проектът на Весела Ножарова носи заглавието „Частица от река” и прави връзка между Георги Божилов-Слона и съвременните автори. Ножарова спечели в конкуренцията на още два проекта на Моника Роменска и Пламена Рачева и Яна Костова. В проекта си „Частица от река“ Весела Ножарова, която е тазгодишният куратор на Националните есенни изложби,..
Шест поетически книги бяха номинирани за наградата в Националния конкурс за поезия „Иван Николов” за 2025 г. От издателство "Жанет 45" съобщиха, че на днешния ден, 28-ми февруари, който е и рожден ден на патрона на наградата Иван Николов, обявяват излъчените от журито номинации. Те са избрани сред предложените за участие в конкурса общо 67..
Никого няма да изненадам с наблюдението, че България е една от страните със съжителство и до днес на предхристиянските митологични вярвания и християнската вяра. Но как ни легитимира това? С проф. Мария Шнитер в дена на Баба Марта питаме: "Езичници ли сме?" И какво значи това?
На 22-ри февруари големият български писател Христо Карастоянов щеше да навърши 75 години. В „Алтер его“ не успяхме да отбележим конкретната дата по обективни причини, но затова пък ще направим това тази събота и то по малко по-нетрадиционен начин. Ще разговаряме за Дядото с известния поет, журналист, фотограф и сатирик Владислав..