"Музей на открито" ще стартира на 6 април пред Туристическия информационен център в Стария град в Пловдив.
През всички уикенди на празничния месец април, в който ОИ „Старинен Пловдив” чества своя 50-годишен юбилей, сдружение „Комитет Родолюбие”, ще правят различни възстановки от българската история. Те ще живи картини от нашата история, бит и култура.
Инж. Сава Куфаров от комитет "Родолюбие" разказа, че ще покажат на живо автентични оръжия и облекла от 19 в. и началото на 20 в. от всички етнографски области, някои от които още не са в рамките на България.
Няма да се показват сражения, нито възстановки. Ще се представят в цялост униформи и оръжия от Втората българска легия, от Руско-турската Освободителна война, от Балканската, Междусъюзническа и Втората световна война.
Разказваме и показваме история. Ще разкажем и родовата история на някои от участниците, подчерта Сава Куфаров.
Цялото интервю на Елена Крушкова със Сава Куфаров е в прикачения файл.
„Доктор Дулитъл“ е най-новото заглавие в афиша на Пловдивския Куклен театър, като премиерата на спектакъла ще бъде в петък, 7 февруари. Да ни срещне с доктора, който знае езика на животните, си е наумила младата режисьорка Ния Ялъмова, която прави своя дебют като постановчик. Един ден в дома на Доктор Дулитъл пристига вест..
Изложба живопис на Николай Рогачев се открива в пловдивската галерия „Сигна“. Художникът се представя с 25 платна, съобразени по размер и характер с бутиковото пространство на галерията. „Във всички негови картини се усеща самочувствието му на жител на един от най-древните градове в Европа. Многопластовият археологически феномен се разпъва..
Художникът Росен Марковски представя голяма живописна изложба в Пловдив. Официалното откриване е тази вечер, 4 февруари, в Зала „2019“ на Градската художествена галерия. Експозицията носи заглавието „Ментални портрети“и е вдъхновена от жените в живота му. Художникът рисува това, което живее. Кафе, тютюн и лавандула. Отпечатъци от срещи,..
Талантливият млад поет Александър Христов гостува в Литературен Салон "Spirt & Spirit" – Пловдив. Тази вечер той ще представи новата си, четвърта поред стихосбирка „Не“. Модератор ще бъде Ренета Бакалова, редактори с Валентин Дишев на стихосбирката. Срещата се организира от "Spirt & Spirit", "Пловдив чете" и издателство "Скрибенс" в клуб..
Асоциация на куклените театри АКТ-Унима, България, Асоциация на работодателите в театралната област, Българска асоциация на работодателите в областта на културата и Съюз на артистите в България отправиха апел към министър-председателя, министъра на културата, председателя на Народното събрание и председателя на Комисията за медии и култура...