Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Извънредна общинска сесия решава съдбата на Светлана Куюмджиева

| обновено на 08.04.19 в 09:33

Отчет на Общинска фондация „Пловдив 2019“ за изминалите две години и за първите два месеца на 2019-та година, както и за всички финансови проекти за същия период на изпълнителния и артистичния директор на фондацията са теми в дневния ред на извънредното заседание на Пловдивския ОбС.

То бе свикано по инициатива на Патриотичния фронт, Съюз за Пловдив и БСП, зад която с подписите си застанаха 21 общински съветника.

Ще бъде представена и справка за всички договори за същия период, както и информация за отпуснатите и изплатени от фондацията суми.

Съветниците ще обсъдят  и предложението за отстраняване от длъжност на артистичния  директор на „Пловдив – 2019“ Светлана Куюмджиева, заради одобрения, считан от някои съветници за  "гей проект"  на фондация „Глас“.  

Самата Куюмджиева бе категорична, че няма да присъства на заседанието с аргумент, че случващото се е абсурдно и не иска проектът  „Пловдив – европейска столица на културата“ 2019 да се сваля на арената на евтини политически страсти.

Репортажът на Веселина Пеева е в звуковия файл.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

ПП: Пловдив е загубил десетки милиони от провалени проекти

Тодор Токов е новият областен координатор на "Продължаваме промяната“ в Пловдив. Той е избран с конкурс и беше представен днес от съпредседателя на партията Асен Василев пред симпатизанти от града.  На срещата  присъства и депутатът от "Продължаваме промяната – Демократична България“ Стою Стоев. Преди началото на срещата той подчерта, че..

обновено на 09.03.25 в 18:45

Пожар избухна край родопското с. Добрева череша

Пожар е избухнал около рудоземското село Добрева череша - алармира кметът на Рудозем Недко Кулевски.  Огънят е край селото в сухи треви и самозалесени територии. Изгорели са две  селскостопански постройки, предава БТА.  Към момента огънят, който е на голяма територия, е локализиран, посочи началникът на Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и..

публикувано на 09.03.25 в 16:15

Локомотивът на гара Калофер пламнал от електрически кабели

Пожарът в локомотива на влака, който избухна на гара Калофер, е тръгнал от пламнали кабели. Това предаде  Nova, като се позова на разказа на машинистите.  Към 18.30 вчера те забелязали, че от машинното отделение излиза гъст и задушлив дим. Успели да закарат композицията до гарата и започнали да гасят сами пламъците с пожарогасители. Веднага е бил..

публикувано на 09.03.25 в 14:33

Катастрофа на пътя Чепеларе - Хвойна

Ограничено е движението по главен път II-86 в района между Чепеларе и Хвойна заради катастрофа, съобщиха от Областното пътно управление - Смолян. Трафикът се осъществява двупосочно в едната лента и се регулира от "Пътна полиция". Катастрофата е района на комплекс „Синия хан“ между две коли.  Има леко пострадал, пътуващ в едната от тях.  Според..

обновено на 09.03.25 в 14:25

"Ботев" изпусна победата срещу "Арда"

Ботев (Пловдив) остава без победа от началото на пролетния дял от първенството във футболната Първа лига.  „Канарчетата“ завършиха наравно 1:1 при домакинството си Арда (Кърджали) в среща от 24-ия кръг на шампионата.  Ивелин Попов даде аванс на тима на Душан Керкез с попадение още в третата минута, но в края на срещата Чинонсо Офор изравни от дузпа,..

публикувано на 09.03.25 в 14:21