Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Димитър Илиев трети в класацията Футболист на месеца

Нападателят на ЦСКА-София Али Соу спечели приза за Футболист №1 на месец март според InStat Index. Класацията бе учредена през настоящия сезон от Асоциацията на българските футболисти (АБФ), в сътрудничество с ИНСТАТ – една от най-големите компании за футболни анализи и статистика.

За победител се обявява играчът с най-висок InStat Index в Първа професионална лига за съответния месец. Този индекс се определя чрез формула на основа действията на играча – голове, асистенции, точност на подавания, успешни единоборства и други показатели, процентът на успешни действия увеличава индекса, върху него оказва влияние и нивото на опонента в мача.

Класацията за март бе изключително оспорвана, като Али Соу победи само с 3 точки разлика. 24-годишният гамбиец заслужи приза Футболист №1 с InStat Index 337. Втори остана халфът на Лудогорец Марселиньо с InStat Index 334.

Призовата тройка допълва капитанът на Локомотив (Пловдив) Димитър Илиев с InStat Index 308. Али Соу печели класацията за първи път, като за първи път в призовата тройка попада и Димитър Илиев.

Припомняме, че останалите носители на приза „Футболист на месеца“ са Кирил Десподов (за месец август), Марселиньо (септември), Станислав Костов (октомври), Сисиньо (ноември) и Тодор Неделев (декември и февруари).




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Локомотив най-после счупи каръка

Локомотив Пловдив победи Ботев Враца с минималното 1:0 в двубой от 23-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение бе дело на Ивайло Иванов, който в края на първата част вкара страхотен гол  - от воле и дистанция! В петата минута Хуан Переа получи топката в наказателно поле и опита удар с десния крак в далечния ъгъл, но той не бе точен. Най-добрата..

публикувано на 01.03.25 в 16:43

Откриха басейн "Младост" - един от най-модерните в България

Кметът на Пловдив Костадин Димитров и министърът на спорта Иван Пешев прерязоха официално лентата на новия басейн "Младост" - един от най-модерните подобни съоръжения в България. Церемонията започна с водосвет, отслужен от Белоградчишкия епископ Поликарп. Сред официалните гости бяха още председателят на Бъларската федерация по плувни спортов Георги..

публикувано на 28.02.25 в 17:48

Смолян изпрати Максим на зимните игри Спешъл Олимпикс

Максим Петковски е смолянският участник в зимните игри Спешъл Олимпикс 2025, съобщиха от Общинската администрация.  Възпитаникът на Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“ в Смолян бе изпратен с официална церемония в Общинската администрация.  Кметът Николай Мелемов, председателят на Общинския съвет Димитър Кацаров и секретарят на общината Момчил..

публикувано на 28.02.25 в 12:51
Ботев отпадна от Купата на Бългаария

Лудогорец детронира Ботев от Купата след дузпи

Лудогорец отстрани много трудно Ботев(Пловдив) в четвъртфинал от турнира за Купата на България.  Двата тима, които направиха повторение на миналогодишния финал.  Редовното време и продълженията завършиха 0:0. При дузпите шампионите бяха безгрешни и продължават напред. През първата част най-сериозното положение се откри пред домакините. Центриране от..

публикувано на 27.02.25 в 20:54

Ботев гостува на Лудогорец в четвъртфинал за Купата

Ботев (Пловдив) и Лудогорец се изправят в поредна битка за Купата на България днес. Двубоят от 1/4-финалите на турнира е от 18:00 часа в Разград. Това ще бъде повторение на финала от миналата година, когато възпитаниците на Душан Керкез спебелиха трофея след победа с 3:2 на Националния стадион "Васил Левски. От това поражение насам обаче шампионът..

публикувано на 27.02.25 в 12:55