Анна Ганевска е новият временен кмет на Калофер. Тя беше избрана единодушно на днешното извънредно заседание на Общинския съвет в Карлово.
Предложението на кмета на общината Емил Кабаиванов бе единствената точка в дневния ред на сесията.
Досега Ганевска бе секретар на кметството в Калофер и има дълъг административен опит. Тя няколко пъти е била временен кмет по време на предизборни кампании за местни избори.
До тук се стигна, след като съдът и Общинската избирателна комисия в Карлово отстраниха от длъжност кмета на Калофер Румен Стоянов заради конфликт на интереси. В разрез със закона през 2016 г. той назначил шурея си Лальо Бичев за финансист в кметството.Това е второто отстраняване на Румен Стоянов в рамките на двата мандата, в които е кметувал.
Анна Ганевска ще управлява Калофер до провеждането на местните избори наесен.

Хазартна зависимост на 21-годишния внук е в основата на трагедията, завършила с три трупа, в садовското село Поповица. Това съобщи наблюдаващият прокурор по делото Ангел Ангелов. Двойно убийство и самоубийство в Поповица По думите му водеща е версията, че 82-годишният дядо е прострелял смъртоносно внука и съпругата си заради възможността той да..
Работещи в „Български пощи“ в Панагюрище се включиха в организирания от Конфедерацията на независимите синдикати в България национален протест с искане за по-високи заплати. Служители в града излязоха пред сградата на пощата с плакати. Посланията им бяха за: „Осигуряване на необходимото финансиране на „Български пощи“ ЕАД“ и „Гарантиране на..
До края на годината пускат движението по Рогошко шосе в участъка от моста на река Пясъчник до гробищата. Това съобщи кметът Костадин Димитров по време на инспекция на ремонтните дейности. Строителните дейности в участъка са към своя край. Вече са подменени водопроводът и канализацията. Изградено е и ново улично осветление. Още преди..
Пловдив пак има нов зам.-кмет по транспорта. Това е Николай Душков от "Организация и контрол на транспорта". Това е четвъртият зам-кмет по транспорта от началото на мандата на Костадин Димитров, който започна през 2023 г. Душков сменя досегашния Александър Държиков, който отново ще поеме общинското предприятие "Жилфонд". Смяната бе..
Двойно убийство и последвало самоубийство е извършено в село Поповица. Това съобщи кметът на Садово Димитър Здравков. От полицията в Пловдив уточниха, че в къща в село Поповица в събота са открити три безжизнени тела. Според предварителната информация 82-годишен бивш военен е прострелял смъртоносно с огнестрелно оръжие съпругата и внука си, след което..