Сдружение “Родопски хайдути” отбелязва 10-годишнината от основаването си. Празничното честване ще се състои в Народно читалище "Кирил Маджаров" в смолянския квартал Устово.
Ще бъде проследена патриотичната и просветна дейност на организацията през изминалите 10 години и положените усилия за съхраняване на националната ни памет и културна идентичност.
С членовете си от всички крайща на Родопите патриотичното сдружение поддържа жив огъня на българщината. „Родопските хайдути“ следват завета на предците си, за които любовта към корените на рода е и любов към историята - обясняват организаторите
Сдружение „Родопски хайдути” е неполитическа, доброволна, патриотична и културно-просветна общност на млади хора, родени и израстнали предимно в Родопите.
Десетките дейности и мероприятия, които тези млади момчета и момичета са организирали, са свързани най-вече с опазване на паметта за родопските герои и съхраняване на родопските традиции.
Дейността им е свързана с възстановяване на паметници на родопски герои, почитане на национални празници и чествания, възстановки на исторически събития и редица патриотични инициативи.
Жителите на Ясно поле се събраха на Архангеловден, за да почетат своя небесен покровител и да отбележат празника на храм „Св. Архангел Михаил“. Освен духовния празник, хората посрещнаха и обновената си 130-годишна църква, която бе изцяло реновирана. Община Марица отпусна близо 72 000 лева за ремонта, а благодарение на дарители в двора е изграден..
Доц. д-р Любомир Киров остава председател на Националното сдружение на Общопрактикуващите лекари в България. Това стана ясно, след като приключи изборът на ръководни органи на сдружението. Доц. Киров беше преизбран със сериозно мнозинство по време на Отчетно-изборното събрание на дружението, което се провежда в Пловдив. Остава същото и почти цялото..
Над 600 ученици от община Пазарджик ще бъдат обхванати по проекта „Образование без граници“. Проектът е насочен към десегрегацията на рисковите Проектът е на стойност 750 хиляди лева и е финансиран по програма „Образование“. Проектът ще се реализира в рамките на две години и ще обхване три основни училища и три гимназии. Партньор на дейностите е..
След извънредните избори на 12-ти октомври общинските съветници в Пазарджик избраха и постоянните комисии в местния орган за самоуправление. За първи път в структурата на местния парламент ще има и комисия за „Жалби, сигнали и предложения на гражданите“, което ще позволи на жителите на Пазарджик пряко да участват в управлението на общината...
Заради зимното поддържане на пътищата се отменя Рали Пампорово - 2025. От АПИ обясняват, че в област Смолян, която е разположена изцяло в планински терен, пътните настилки са опесъчавани и третирани срещу заледяване. Според експертите това означава, че има разпиляна фракция, което може да доведе до значително намаляване на сцеплението и..