Един от най-талантливите български писатели е наш събеседник на празника. В програма "Точно днес" говорим с Галин Никифоров, автор на седем романа, като най-известните сред тях са „Фотографът”, „Лисицата” и „Тяло под роклята”, получили многобройни номинации за най-реномираните литературни награди.
Романът му „Лятото на неудачниците” спечели наградата „Роман на годината”, а „Къщата на Клоуните” – наградата „Елиас Канети”.
Галин Никифоров каза, че за него Великден и Коледа са най-хубавите празници в годината, защото семействата са заедно.
Тогава обменяме болки, грижи, проблеми и говорим за радостите, които са ни постигнали. Заедно да успокоим темпото и да осмислим всичко около себе си, каза Никифоров. Той допълни: Празник е когато се събереш със семейството си. Аз мисля, че всеки човек трябва да се опита да осмисли живота си, изобщо че сме на този свят. И да бъдем по-отговорни към остатъка от живота си. Тези празници са добър повод човек да се спре, да се обърне назад и да прецени какво е спечелил, и какво е загубил, и да се опита да става по-добър.
За Пловдив той каза, че много харесва града и всички го харесват. За последно бях в Пловдив преди три седмици за среща с випуска. Никифоров е учил пет години в УХТ, тогава ВИХВП, и има най-прекрасни спомени за времето от 1988 до 1993 година.
"Тяло под роклята" и второто издание на "Лисицата" ще бъдат представени в Пловдив скоро, обеща писателят. По думите му той не използва социалните мрежи, защото е много отдаден в концентрация и изолиран в процеса на писане.
Чух по радиото история за безсмъртието и написах по-късно един от романите ми. Трудих се близо 4 години по "Лисицата", сега излезе ново „прецизирано” издание от "Сиела", много съм доволен и от корицата на Дамян Дамянов, допълни Никифоров. Той издаде, че от шест месеца работи по следващата си книга. В романа главен герой ще бъде мъж на средна възраст, който попада в особена социална ситуация и реагира по различен начин от общоприетото.
Премиерата на новия български игрален филм “ Не затваряй очи ” в Пловдив е тази вечер в Лъки - Дом на киното. Прожекцията е в 17.30 часа. Това е първият български игрален филм, вдъхновен от православна тематика, базиран на едноимения роман на Мартин Ралчевски. Разказва историите на двама мъже – Петър и отец Павел. Съдбите им се се преплитат по..
С ритуал по освещаване и първа литургия, отслужена от пловдивския митрополит Николай, ще започне истинския духовен живот на новата църква "Света великомъченица Марина" в Асеновград. Първата копка на храма не направена преди 26 години от тогавашния митрополит Арсений. Богословът и екскурзовод от Асеновград Йвайло Мирчев разказа, че преди години в..
"Два живота" - така се наричат 2000-те страници, живeли половин век в четири машинописни екземпляра. Защо? Коя е авторката Конкордия Антарова? И наистина ли книгата е написана под диктовка на духовни учители? В "Срещите" разказва Васил Пекунов, преводач на книгата. Интересно е, слушайте.
Премиерата на "Отело" от Джузепе Верди представя Държавна опера – Пловдив. Диригент е маестро Григор Паликаров. Постановката е дело на режисьора Петко Бонев, който я създава специално за възраждането на фестивала ФОБИ - Стара Загора, а сега я възстановява по покана на Опера Пловдив. В премиерния спектакъл венецианският мавър ще бъде изигран от..
Венета Маринова, една от "Жените на Ръб-а", открива изложба в галерия "Мария Луиза" в Пловдив. Художничката е нарекла експозицията си "Точно време", като твърди, че е настъпило точното време да посрещне приятели и почитатели на по чаша вино няколко дни преди рождения си ден. Маринова е известна като една от жените в авангардната група "Ръб"..