Пощенска марка бе валидирана тази седмица по случай апостолическото посещение на папа Франциск в България през май. Тя е с номинал от 2 лева и ще се разпространява в системата на "Български пощи".
Автор е Петър Чучулигов, преподавател по плакат в Националната художествена гимназия "Цанко Лавренов" в Пловдив.
Този петък в София, официално бе пуснато в употреба изданието на тема „Посещение на папа Франциск в България“ – пощенска марка и специален пощенски печат.
На церемонията по валидирането присъстваха изпълнителният директор на „Български пощи” Деян Дънешки, председателят на Епископската конференция на Католическата църква в България монсеньор Христо Пройков, зам.-кметът на София Тодор Чобанов и авторът на марката - пловдивският художник Петър Чучулигов.
Полицаи от Пловдив преследваха софийски автомобил по време на акция срещу разпространението на фентанил, съобщиха от МВР. Акцията е проведена след получаването на оперативна информация за разпространяване и трафик на 300 грама фентанил. Около 14.15 часа полицейски екип на Шесто РУ е подал сигнал за спиране на лек автомобил, но шофьорът не се е..
Общинският съвет единодушно реши да дари 10 000 евро от бюджета на Пловдив, с които финансово да се подпомогне дейността на Български културен клуб „Една роза“ в Битоля, Република Северна Македония. Общинските съветници от ППГОС „Съединени за Пловдив“, които са вносители на предложението бяха заложили първоначално сума от 5000 евро като..
С до 140%, се увеличават таксите за издаване на строителните разрешения в Пловдив. Предложението на заместник-кмета Хакъ Сакъбов за изменение на Наредбата за определеянето и администрирането на местните такси и цени на услугите в Община Пловдив беше подкрепено от 40 съветници, осем се въздържаха. С днешното решение за разглеждане, одобряване и..
След бурни дебати, които продължиха близо 2 часа, Общинският съвет не прие предложението за създаването на фонд „Благоустрояване“, в който трябваше да постъпят 60% от средствата от всички такси за строителни разрешения. Парите трябваше да се предоставят на районните кметства за реализиране на инфраструктурни проекти. За предложението гласуваха..
Българската агенция по безопасност на храните прилага допълнителни мерки, насочени към ограничаване на разпространението на шарката по дребните преживни животни. Със заповед на изпълнителния директор на БАБХ се въвежда забрана за изкупуване на сурово овче и козе мляко от територията на област Пловдив. За да бъдат подпомогнати засегнатите..