Това стана благодарение на Бойко Борисов, който реагира адекватно на ситуацията като уволни ключови хора от най- близкото си обкръжение, коментира политологът Георги Киряков. Той акцентира, че въпреки кризата при ГЕРБ БСП не е добавила и един глас над това, което е имала на старта на кампанията. Те направиха слаба кампания с клишета и излишно интелектуалничене пред избирателите, без да кажат дори с кого ще се коалират, ако спечелят предсрочните избори, които искат.
Според политолога Воля и АБВ като „Коалиция за България“ нямат потенциал да вкарат евродепутати, въпреки че няколко социологически агенции ги „бутат“ напред.
Избирателната активност от 40% процента е твърде оптимистична, коментира още Киряков. Според него по- вероятно е тя да е с около 10% по- малко. Ниската активност не работи за никоя политическа сила.
По думите му в следваща решаваща седмица никой няма да си позволи умерен тон ако съперникът му покачи градуса. Крайните квалификации и острите нападки произвеждат повече електорален заряд.
Президентът на няколко пъти се опита да подаде топката на опозицията с призива си да се разследват офшорните сметки, това се поде от главния прокурор, но до края на кампанията е малко вероятно това да влезе в употреба с факти.
Георги Киряков прогнозира изборна победа за ГЕРБ.
След серията тежки катастрофи в Пловдив през последните дни – сред които и трагичният инцидент на Околовръстното шосе, отнел живота на майка, баща и едното им дете – темата за пътната безопасност отново излезе на преден план. За причините и решенията e разговарът с осемкратния рали шампион на България и основател на Академията за безопасно шофиране..
Могат ли протестите да променят ситуацията в държавата? Въпросът идва след снощното бурното недоволство в София и днешния отзвук за преработка на проектобюдежета. А отговорите са някъде между силата на обществото и слабостите на политиците. Според психолога Пламен Димитров, когато говорим за сила и слабост, неизбежно се поражда конфликт. А..
На ресторант ще ни е по-скъпо през следващата година , прогнозира регионалният представител на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация (БХРА) за Пловдив Еньо Енев. По думите му секторът се присъединява към общото недоволство срещу проектобюджета за 2026 г., който според бранша не е приемлив. Енев подчерта, че за разлика от..
Професор Митко Димитров от Института за икономически изследвания на БАН анализира рисковете, свързани с новия държавен бюджет. Според него, ако бъде приет, България ще навлезе навлиза в опасна дългова спирала с очаквано увеличение на съотношението на дълга към БВП над 36%. Той критикува факта, че увеличението на разходите се финансира чрез нови заеми..
В отворено писмо Българската болнична асоциация (ББА) и Националното сдружение на частните болници заявиха, че категорично не са съгласни с предложените в проекта за бюджет на НЗОК за 2026 г. промени. Според тях механизмът за финансиране на заплатите на лекари и специалисти по здравни грижи чрез държавни трансфери през Касата е неправилен...