Във фоайе „Изкуство“ на Народната библиотека „Иван Вазов“ в Пловдив ще се състои поредното музикално матине, което също е посветено на 140-годишнината от създаването на Пловдивската народна библиотека. Този път жанрово събитието е насочено към джаза.
Пред публиката ще се представят Веселин и Петър Койчеви /баща и син/ - китари, обозначаващи себе си като Two guitars jazz live. Те ще бъдат подкрепени вокално от Светлина Христова – дъщеря на Веселин Койчев.
Програмата на концерта включва джаз стандарти, джипси /мануш/ джаз, фюжън, фламенко, авторски композиции от наши и чужди музиканти.
Водещата фигура – Веселин Койчев е между най-добрите български китаристи. Още като студент в АМТИИ, заедно с басиста Дочо Панов създават формацията „Джаз линия“, към която след време се присъединяват Радул Начков, Теодосий Спасов и Йълдъз Ибрахимова. По-късно е ръководител на легендарната джаз-формация „Бели, зелени и червени“. Ръководи Младежкия джаз фестивал в Пловдив. Създава Нов музикален център, в който желаещите се обучават в тънкостите на джаза, попа, рока и фолклора. Заедно с Цветан Недялков /“Ку ку бенд“/ и Иван Лечев /ФСБ/ сформират „Акустично трио 3000“. Предпоставено от идеята, че са преподаватели с Цветан Недялков работят и в квартет „Teachers“.
Доцент д-р Веселин Койчев е композитор, аранжор, преподавател в АМТИИ „Проф. Асен Диамандиев“ и Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“… С почти всички формации има издадени албуми, а Two guitars jazz live вече имат своя първи албум на CD, наречен „Музика извира“ по композиции на проф. Стефан Костянев, като вече са записали и два видеоклипа.
Матинето в библиотеката обещава съвременен, емоционален музикален спектакъл, поднесен с лекота, майсторство и настроение.
Световноизвестният оркестър “ Йохан Щраус Виртуозен Оркестра ”, вдъхновен от музикалното наследство на Йохан Щраус- син, гостува на българската публика с поредица от изключителни концерти. Тази година, освен в България, " Йохан Щраус Оркестра" ги очакват пълни зали в Гърция, Кипър, Япония и Китай. Организаторите посвещават турнето на..
Знаете ли къде се намира прочутият остров Бенсалем? Който каже „никъде”, е прав. Още по-прав е обаче онзи, който каже, че се намира в „Новата Атлантида”, книга на сър Франсис Бейкън. Според нея остров Бенсалем е зареян някъде из необятния Тихи океан, западно от перуанския бряг, а на него живее най-разумното и добродетелно човешко общество в сравнение с..
22-рото издание на Гайдарското надсвирване и родов събор в родопското село Гела завърши с триумф за Костадин Петров , който спечели най-престижното отличие в тазгодишната надпревара – приза „Дафо Трендафилов“ . Тази награда се връчва за първи път в историята на събора. В силно оспорвана и емоционална битка на сцената, Петров надсвири достойния си..
Един от любимците на българската публика – певецът Любо Киров, ще има голям концерт на Античния театър в Пловдив тази вечер. Той е част от турнето му, с което отбелязва 25 години на сцената. Мащабното събитие събира на едно място любимия артист на хиляди, емблематичните му песни и публиката, която през годините е превърнала музиката му в част..
Велинград е част от кампанията "Изпей "Обичам те" на български" с група "Хоризонт" и приятели, съобщиха от общинската администрация. Рок концертът в подкрепа на българската музика ще бъде тази вечер от 20:00 часа на пл. "Николай Гяуров" в курортния град. Специално участие ще имат Христо Ламбрев от "Сигнал" и вокална група "Караоке" от Велинград...