Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На 1 юни в Асеновград и на Пампорово

В курорта Пампорово пускат лифтовете по повод Деня на детето и започва кампанията „Да изчистим Пампорово заедно“. 

Днес децата ще имат възможност да посетят и да ползват безплатно най-различни атракциони и развлечения в курорта. 

В „Туристически Център Пампорово" през целия ден ще има забавления - стрелба с лък, скокове на батут, разходки сред природата и всякакви творчески игри и занимания на открито.

Свободен ще бъде достъпът и до развлекателната „Стая за игри“ в центъра. Децата  до 14 години ще могат да ползват безплатно всички забавления на място като тенис на маса, джага, дартс, въздушен хокей, различни настолни игри и др., а най-малките  от 3 до 7 години ще могат да посетят специално обособения детски развлекателен кът и занималня.

Междувременно  всички деца от района на Смолян и Чепеларе на възраст до 14 години ще могат да ползват безплатно въжения парк и човешката джага пред хотел Орфей и да посетят екопътека Невястата, по чийто маршрут са изградени стена за спортно катерене, въжена градина и алпийски тролей, както и приключенски парк „Амзово“.

Утре - 2 юни, в курорта ще се проведе инициативата „Да изчистим Пампорово заедно“. Специално за всички доброволци, които се включат в кампанията, лифтовете в курорта ще работят безплатно. Целта на организаторите е да се съчетае полезното с приятното – почистване на планината съчетано с приятна разходка сред природата.

Асеновград също празнува Деня на детето. В 11 ч. в Градския парк започват проявите на малчуганите от детските градините и ина творчески състави. Ще има интерактивен театър и арт-работилница за маски и балони. По обед празникът продължава с детско парти на Градския плувен басейн, където входът ще е свободен. Традиционният концерт "Талантите на Асеновград" ще е от 18 часа в Градската библиотека. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Петър Мишев

Липсата на диалог за бюджет 2026 е притеснителна

Въпреки че синдикатите определят бюджет 2026 като възможен, и те имат съображения към предложената рамка и резерви към начина, по който е изготвен. Икономическият анализатор от КНСБ Петър Мишев подчерта, че липсата на реален социален диалог между държавата, бизнеса и синдикатите тази година е притеснителна. Добави, че това напрежение е..

публикувано на 13.11.25 в 09:56

Бюджетът и казусът Лукойл притискат транспортния сектор

Напрежението между държавата и работодателите се задълбочава след бойкота на последните заседания на Тристранния съветза сътрудничество. Кабинетът вече обяви, че ще приеме проектобюджета без допълнителни обсъждания.   Пред Радио Пловдив председателят на Конфедерацията на автобусните превозвачи Магдалена Милтенова заяви, че бизнесът не е..

публикувано на 13.11.25 в 09:23

Маршрутите от селата да не станат градски транспорт

Преди седмица парламентът прие на първо и второ четене в едно заседание допълнение в Закона за автомобилните превози, с което отпада задължението за ползване на автогари по междуселищни автобусни линии, свързващи общини с административния им център. Промените засягат четири общини – Добричка, Марица, Родопи и Тунджа, и 151 населени места.  С тях ще..

публикувано на 12.11.25 в 16:46

Бюджетът продължава грешните политики от последните години

Надявам се бюджетът за следващата година да бъде преразгледан, каза главният икономист на Съюза за стропанска инициатива и журналист Михаил Кръстев.  От ССИ са адресирали в становище основните проблеми, основен сред които е, големият процент средства от БВП, които ще се преразпределят - между 45 и 47%. Дори и по някакъв магичен начин въпросните приходи..

публикувано на 12.11.25 в 15:11
Д-р Христо Хаджиев

Все по-млади жени и мъже чуват диагнозата рак на гърдата

Все по-млади жени се сблъскват с диагнозата рак на гърдата. Това съобщи д-р Христо Хаджиев от Комплексния онкологичен център в Пловдив.  Той разказа, че сред пациентите има и мъже, като само за миналата година през отделението по медицинска онкология в центъра са преминали десетина души с такава диагноза.  „За съжаление, все по-често срещаме..

публикувано на 12.11.25 в 10:39