Движението по улиците на Пловдив още сутринта беше нормално, с изключение под Коматевския надлез. Там движението беше пуснато едва в 8.30, но всички други участъци бяха почистени и отводнени, заяви заместник-кметът с ресор „Транспорт“ Златин Велев.
Служители на общината, пожарната, полицията, гражданска защита цяла нощ бяха по улиците, почистваха и отместваха закъсалите коли, така че посрещнахме деня с нормален трафик.
Дори фирмите, които са ангажирани да правят маркировка, продължиха да работят.
Мерките за подобряване пропусквателната способност на канализацинната мрежа, са набелязани отдавна. Това е изграждането на Южния обходен колектор, който като дейности напредва. Там се търси европейско финансиране, защото са необходими десетки милиони за изграждането му, за да не навлизат водните потоци към центъра на Пловдив.
В самия подлез под Централна поща обаче не може да има по-обемна канализация. Сегашният брой на шахтите в подлеза е достатъчен. За няколко часа, след като спре дъждът, водата се оттича и без намеса на служителите. Там остава само да се почистят наносите от кал от служителите на „Чистота“. Помпена система за там не е подходяща, защото напомпването на водата в канализацията ще предизвика още по-голямо налягане, което ще избие на други места.
Съоръжението на "Гладстон" предвижда, и вече сме в процес на разработване, на системата да се изписва при проблеми в съоръжението предупреждение за шофьорите да не навлизат в него. Иначе за останалата част на града подаваме информация през медиите. Тази нощ благодарение на ст.комисар Атанас Илков информрахме за участъците, където може да закъсат автомобилите.
За да обявим бедствено положение, трябва да има бедстващи хора или щети по общинската инфраструктура. Сега те са много малки, което показва доброто качество на пътните настилки. Единственият проблем, който се получи по време на големия дъжд по инфраструктурата, е до хотел „Санкт Петербург“, където една шахта от налягането изскочи и разруши част от асфалта.
Снощната обстановка обаче не предполагаше обявяване на бедствено положение. Очакванията за днешния дъжд са той да бъде с по-малка интензивност от вчера и ако прогнозите се сбъднат, се надяваме денят да бъде по-спокоен.
Българският език е богат на фразеологизми, а част от тях са свързани с лева и стотинката. Въведена преди 145 години паричната единица е родила редица устойчиви словосъчетания, който и до ден днешен използваме в ежедневието. В него паралелно обаче функционират и такива, който са го предшествали. Така например използваме изразите “Нямам..
Община Баните бори демографската криза и липсата на кадри в редица сфери със стипендии за висше образование и осигуряване на работа. Целта на новата стипендиантска програма е да върне младите специалисти в родния край. От нея могат да се възползват студенти с постоянен адрес в община Баните, които учат в редовна форма по държавна..
Аптеките няма да са готови с двойното етикетиране от 8 август. Актуализацията на аптечния софтуер за показване на цените в лев и евро пък става бавно, затова фармацевтите се притесняват дали ще бъде готова в срок. Това коментира Пенка Минева, член на Инициативния комитет от магистър-фармацевти в България, които изразиха три притеснения от..
Политологът д-р Теодор Славев коментира в програма "Точно днес" потенциала на протестите и политическата ситуация, която ги предизвика. " За мен тези протести са оздравителни за обществото ни, за политическата система и политическия процес, защото напипват едно много болезнено място, което е икономическите и политически зависимости и намеси в..
Тази година отново e осигурено финансиране от община Чепеларе за финалните проучвания и експониране на пещерно обиталище "Чая“. Това разказа в програма "Точно днес" директорът на Музея на родопския карст Марин Господинов . Той уточни, че екипът с ръководител София Христева от Регионалния археологически музей в Пловдив ще работи 21 дни през..