Стартира изграждането на нов паркинг за 50 автомобила в „Западен“. Той е между двата високи блока на улица „Ружа“ 13 и 15 и с него ще се облекчи паркирането в тази част на района.
„Тук имаше преместваеми гаражи, като след тяхното премахване се отвори място за повече автомобили“, заяви кметът Димитър Колев, който лично инспектира ремонтните дейности.
Той припомни, че това е поредната стъпка към облагородяване на тази част от района. През последните месеци двата големи блока бяха санирани по Националната програма за енергийна ефективност и са с изцяло нов облик.
От другата страна на парк „Ружа“ пък се изгражда още един паркинг. Той ще е за 20 автомобила и ще е на мястото на трите отдавна необитаеми ромски къщи срещу общежитията на Медицински университет Пловдив.
На 14 октомври Православната църква почита паметта на Света Параскева , наричана още Света Петка Българска . Светицата е считана за закрилник на семейството и дома, на плодовитостта и благополучното раждане, затова не е случайно, че именно от празника й започват годежите и сватбите. Преподобна Петка, наречена още Българска, е родена в град Епиват..
Оставката на министъра на вътрешните работи Даниел Митов поиска председателят на „Продължаваме промяната“ Асен Василев на пресконференция след изборите за Общински съвет в Пазарджик. Той заяви, че Митов и МВР са предали редовите полицаи. „Станахме свидетели в Огняново на срамни и унизителни сцени, особено за нормалния кадрови състав на..
14 партии и коалиции ще бъдат представени в новия общински съвет на Пазарджик, избран на вчерашните избори. Досега те бяха 15. Според официалните резултати на Общинската избирателна комисия най- много мандати в 41-местния парламент печели ДПС-Ново начало – 8. Продължаваме промяната, които са втори, ще имат шестима съветници. ДПС-НН и ПП с..
На 27 октомври ще се проведе заседание на областната транспортна комисия, което насрочихме днес, съобщи пред Радио Пловдив областният управител Христина Янчева. Тя уточни, че тогава ще бъдат обсъдени внесените в комисията съгласувателни документи между кметовете на общините Марица и Пловдив. Паралелно законодателни промени са внесени в..
Над 36 хиляди нуждаещи се от Пловдив и областта ще получат пакети с хранителни продукти и хигиенни материали по програма, съфинансирана от Европейския социален фонд плюс. Помощта по програма „Храни и основно материално подпомагане“ ще достигне до над 640 000 уязвими български граждани. В Пловдив раздаването на помощите започна от..