Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Изгоря необитаема къща в ромската махала на Войводиново

Празна къща в ромската махала на село Войводиново е изгоряла тази сутрин. Сигналът е подаден около 9.00 ч., като след минути 3 пожарни са загасили пламъците. Все още не е ясна причината за пожара.

Напълно унищожен е покривът на постройката, която от януари е необитаема, обясни пред Радио Пловдив кметът на селото Димитър Тосев.

По думите му ромите са изнесли голяма част от вещите си от къщите, дори на места свалили дограмата.

Не мога да кажа дали вечер там се връщат хора, не съм видял. Каква е причината да се запали покривът на къщата, не е ясно, допълни кметът.

Припомням, в Пловдивския административен съд текат дела, заведени от доскорошните обитатели на ромската махала в селото. Те обжалват заповедите на община "Марица" за принудително събаряне на незаконните им постройки. До тук се стигна след поредица протести на жителите, които избухнаха след като двама роми пребиха военнослужещ, направил им забележка.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Дилъри в Сарая и Велинрад заловиха полицаите от Пазарджик

26 годишен наркодилър е задържан от полицията в Пазарджик. При претърсване в имота му в село Сарая полицаите открили  около половин килограм  суха марихуана, разпределена в множество пакетчета, както и две електронни везни.  Открито е  и растение от рода на конопа с височина от 110 сантиметра и обща зелена листна маса от близо 600 грама. Цялата..

публикувано на 01.08.25 в 14:24

От днес до кулата "Снежанка" ще се стига само пеша, с лифта или с велосипед

Пътят за кулата "Снежанка" в Пампорово е затворен от днес до 15 септември, съобщи заместник-кметът на Смолян Мариана Цекова.  Забранява се движението по местен път от ресторант "Бохеми" до кулата "Снежанка". Въведена е и забрана за паркиране по цялото протежение на участъка за същия период.  Причина за издаване на заповедта е големият брой..

публикувано на 01.08.25 в 14:10

Нова детска градина ще строи в район "Западен"

Нова детска градина за около 11 милиона лева ще бъде построена в кв. "Отдих и култура" в пловдивския район „Западен“.  Забавачката ще бъде за седем групи деца и ще се намира на ул. "Кръстьо Раковски".  За сградата има изготвен проект, като срокът на строителството е максимум 520 календарни дни.  Обществената поръчка е в ход, като оферти могат да се..

публикувано на 01.08.25 в 14:01

МБАЛ "Св. Мина" иска заем от 4 млн. лв., въпреки дълговете от още толкова

Теглене на кредит от 4 милиона лева за стабилизиране на общинска болница „Свети Мина“ предлага управителят на общинска болница „Свети Мина“ доктор Калин Калинов с писмо до Общинския съвет Пловдив. Заемът ще бъде изтеглен, независимо от лошото финансово състояние на лечебното заведение и натрупаните дългове за близо 4 милиона лева. Предложението се..

публикувано на 01.08.25 в 11:23

Местната власт в Смолян поиска 5 училища и 4 забавачки да бъдат защитени

Община Смолян предлага 4 детски градини и 5 училища да получат защитен статут. Настоява се основните училища в селата Смилян, Търън, Арда, Момчиловци и Широка лъка да станат защитени, като  там ще има класове с по- малко от 10 ученици. Аргументите са, че тези учебни заведения са  единствен достъп до образование за децата от тези райони и, че..

публикувано на 01.08.25 в 11:15