Тази вечер (18 ч.) в читалище „Възраждане“ бургаската поетеса Мина Кръстева ще представи своята стихосбирка „В пустинята на света“. За авторката и книгата й ще говори Елена Диварова. Премиерата е организирана от Дружеството на пловдивските писатели. Поетесата е избрала да представи стихосбирката си в Европейската столица на културата навръх рождения си ден.
Мина Кръстева живее и работи в Бургас. Автор е на стихосбирките „Спомен с море“, „Слънце в косите“, „В пустинята на света“, на сборника с разкази „В ъгъла на кафене „Реалити“, на романа „Разпилени надежди“ и на книгата за деца „Вълнуваща история за верни приятелства, опасни предателства и още по-опасни предизвикателства“.
Нейни произведения са преведени на руски, турски, сръбски и арабски езици и са включени в различни сборници и антологии. Има много публикации в български и чуждестранни литературни списания. Член на СБП и на сдружението на писателите в Бургас.
Тази събота "Срешите" ви предлагат спомен за писателя Рашко Сугарев - 30 години от смъртта му. Ще чуете и малка част от едно от неговите последни интервюта. Гостува проф. Инна Пелева.
Има неколцина композитори, чиито имена Космосът може да произнася като свои собствени и сред тях със сигурност е името Жан Мишел Жар. Ето как през 1976 година започна едно от най-големите пътувания в необятния свят на електронните звуци, което, слава Богу, продължава и до днес. Държа непременно да подчертая обаче - това е пътуването в света на..
Днес в пловдивската галерия "Ромфея" се открива годишна изложба на ученици от НХГ "Цанко Лавренов". В експозицията са представени творби на гимназисти от всички седем специалности на училището - живопис, графика, стенопис, рекламна графика, пространствен дизайн, скулптура и иконопис. Събитието се реализира по покана на собствениците на..
Изкуството на един от най-големите майстори на модерната фигурална живопис Атанас Яранов оживява в галерия Люнион. Тази вечер в пространството се открива изложба, посветена на 85-та годишнина от рождението на художника. Атанас Яранов си отиде от този свят едва 48-годишен през 1988 г., но остави значимо художествено наследство. Живописните..
Документален филм за героите от Десети пехотен Родопски полк ще бъде представен в пловдивския Военен клуб. Събитието е част от тържествата, посветени на 140-годишнината от създаването на полка. "Ще отбележим и 112-ата годишнина от превземането на Одринската крепост през 1913 г.", отбеляза организаторът на проявата адвокат Георги Кременаров...