Окръжна прокуратура-Пловдив внесе в съда обвинителния акт срещу баща и син, убили по особено жесток начин бизнесмена от Нареченски бани Венцислав Младенов. Убийството бе извършено на 21-ви март миналата година, но жертвата бе открита почти седмица по-късно.
Извършителите - Севдалин и Марин Боюклиеви стопанисвали заедно с убития общ магазин и ресторант в Нареченски бани. Венцислав Младенов обаче заподозрял, че ортаците му го крадат и тайно поставил видеокамера, чийто записи доказали съмненията му. Така, в деня на убийството, той разкрил пред съдружниците си техните злоупотреби. Двамата обаче го вкарали в закритото помещение и го пребили по най-жесток начин с подръчни предмети.
След като Венцислав издъхнал, бащата и сина увили тялото в найлони, сложили го в пластмасов кош и го изхвърлили в дълбок вир, на около 4 километра от Нареченски бани. След няколко дни издирване близките му повикали полиция, чийто екип претърсил ресторанта. Там била открита камерата, захвърлена от убийците, които я помислили за бутафорна. Възстановените записи показали цялата сцена на убийството, заедно с лицата на извършителите.
След като ги арестували и показали доказателствата, на 27 март двамата направили самопризнания и посочили къде са изхвърлили тялото. Очаква се съдът на насрочи дата за началото на процеса. От моента на задържането им, убийците се намират в ареста.
Бившият частен съдебен изпълнител от Пловдив Атанас Атанасов беше осъден на 9 години затвор за кражбата на над 660 хиляди лева На подсъдимия е наложена и забрана да упражнява професията частен съдебен изпълнител за срок от 10 години. Случайт е отпреди 12 години, когато в качеството си на длъжностно лице той е присвоил общо 660 705 лева...
Наркодилър е задържан при спецакция на полицията в Столипиново. При проверка на незаконна жилищна постройка на улица „Крайна“, в която живеел 44-годишен криминално проявен и осъждан мъж, са открити и иззети около 15 грама синтетичен канабиноид и малко количество фентанил. Мъжът е задържан за 24 часа, а срещу него е образувано бързо производство за..
Община Стамболийски започва мащабен инфраструктурен проект за над 18 млн. лева. Подписан е договор между кмета Петър Неделев и фирмата изпълнител, спечелила обществената поръчка за първия етап от обновяването на уличната и водопроводна мрежа. Проектът включва подмяна на амортизираната водопроводна система, изградена през 50-те години на миналия..
Оборудване за гасене на пожари, спасяване и оказване на първа и долекарска помощ е откраднато от клубното помещение на Спасителен клуб за бъдеще – Пловдив в район „Тракия“. Оборудването е използвано при наводнения, бедствия, пожари и други кризи. То е закупено с дарителски средства и с лични пари на доброволците от клуба. Оттам определят..
Директорът на ОДМВР-Пазарджик с тарши комисар Даниел Бараков е отстранен от поста си, съобщиха от Министерството на вътрешните работи . По разпореждане на главния секретар на МВР, главен комисар Мирослав Рашков, е започнала проверка на цялостната работа на областната дирекция по време на подготовката и провеждането на частичните избори за..