Ново ще бъде лицето, което ГЕРБ ще предложат за кандидат за кмет на предстоящите местни избори в Пловдив. Това прогнозира доцент Стойчо Стойчев. Според него много зависи и каква ще е конкуренцията – какви кандидати ще номинират останалите партии във втория по големина град.
Всеки един голям град в България, е изправен пред предизвикателството да намери добър мениджмънт, който да реши ключови проблеми.
Затова всяка една партия има трудности при намирането на качествени хора, които да се справят с тези проблеми. Това заяви в интервю за Радио Пловдив доцент Стойчо Стойчев.
Политологът е категоричен, че драмата с освобождаването на Цветан Цветанов от високите постове в ГЕРБ вече е преодоляна.
Позитивно презина конгреса на ГЕРБ. Позитивни послания бяха отправени и отново това припомняне за сините и червените лампи, което стана и повод да се говори за Пловдив, коментира още доцент Стойчев.
Цялото интервю с доцент Стойчо Стойчев можете да чуете в звуковия файл.
„Парацетамол предизвикателство“ в Тик Ток е поредната опасна тенденция. Според специалистите това предизвикателство е познато от няколко години насам, но в момента отново набира популярност сред тийнеджърите. В Пазарджик лекари спасиха 13-годишно дете, пило прекомерно количество парацетамол. Така се оправдават страховете, че опасното..
Седем паралелки по-малко ще има в 8 клас в Пловдивска област през новата учебна година. Децата са по-малко с 252 от тази година, приемът фиксира 215 паралелки, като ще има 11 нови специалности. От общия брой паралелки 66.51% са професионалните, или 143, което е с 3% повече от миналата година. Само 27 са паралелките с чужди езици и те ще са в..
На 86-годишна възраст почина пловдивският художник Здравко Йончев. За кончината на твореца съобщи в социалните мрежи синът му Илия. Здравко Йончев беше от малцината творци, останали от поколението на великата творческа бохема на Пловдив – Димитър Киров, Жоро Слона, Йоан Левиев... „ Животът е театър! Всеки от нас е намерил..
Няма да има ефект от бойкота на магазините от страна на хората на 13 февруари и цените няма да се понижат. Доходите са тези, които определят цените на хранителните стоки, а за последните 5 години заплатите са се увеличили със 100%. Това коментира финансовият анализатор Светозар Гледачев . „Никакъв ефект няма да има. Ефектът, който се..
Ще се окажат ли надценките на храните и исканията за по-високи работни заплати непреодолими препятствия пред управляващата коалиция? Според политолога и университетски преподавател Любомир Стефанов бюджетът ще предизвика напрежение. "Борисов вече заяви, че това с разходите, това с осигуровките и нарастване на заплатите, трябва да бъде много..