Отборът на Радник (Биелина) е с единия крак във втория квалификационен кръг на Лига Европа, след като босненският отбор победи словашкия Спартак (Търнава) с 2:0. Головете отбелязаха Недим Мекич в 34-та минута и Велибор Дурич в 48-та минута.
През първата част домакините наложиха своето игрово предимство. Това даде своя резултат в 34-та минута. Полузащитникът Недим Мекич получи топката на около 25 метра вляво от вратата на Търнава. След добро първо докосване той отправи мигновен удар към десния горен ъгъл, с който преодоля вратаря на Спартак Дубривой Русов.
Второто полувреме започна по идентичен начин. Атакуващият полузащитник Велибор Дурич получи топката в рамките на наказателното поле. Там той успя да се освободи от защитник на словаците и да отправи смътоносен удар в долния ляв ъгъл на вратата на Спартак (Търнава). По този начин беше оформен и крайния резултат 2:0.
При евентуално продължаване Радник (Биелина) ще се изправят срещу носителя на Купата на България Локомотив (Пловдив) във втория квалификационен кръг за Лига Европа.
На мача на градския стадион в Баня Лука имаше и представители на „черно-белите“.
Локомотив Пловдив победи Ботев Враца с минималното 1:0 в двубой от 23-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение бе дело на Ивайло Иванов, който в края на първата част вкара страхотен гол - от воле и дистанция! В петата минута Хуан Переа получи топката в наказателно поле и опита удар с десния крак в далечния ъгъл, но той не бе точен. Най-добрата..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров и министърът на спорта Иван Пешев прерязоха официално лентата на новия басейн "Младост" - един от най-модерните подобни съоръжения в България. Церемонията започна с водосвет, отслужен от Белоградчишкия епископ Поликарп. Сред официалните гости бяха още председателят на Бъларската федерация по плувни спортов Георги..
Максим Петковски е смолянският участник в зимните игри Спешъл Олимпикс 2025, съобщиха от Общинската администрация. Възпитаникът на Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“ в Смолян бе изпратен с официална церемония в Общинската администрация. Кметът Николай Мелемов, председателят на Общинския съвет Димитър Кацаров и секретарят на общината Момчил..
Лудогорец отстрани много трудно Ботев(Пловдив) в четвъртфинал от турнира за Купата на България. Двата тима, които направиха повторение на миналогодишния финал. Редовното време и продълженията завършиха 0:0. При дузпите шампионите бяха безгрешни и продължават напред. През първата част най-сериозното положение се откри пред домакините. Центриране от..
Ботев (Пловдив) и Лудогорец се изправят в поредна битка за Купата на България днес. Двубоят от 1/4-финалите на турнира е от 18:00 часа в Разград. Това ще бъде повторение на финала от миналата година, когато възпитаниците на Душан Керкез спебелиха трофея след победа с 3:2 на Националния стадион "Васил Левски. От това поражение насам обаче шампионът..