След обедната почивка, общинските съветници прегласуваха и приеха болшинството моменти от предложението за инфраструктурни ремонти, с което се коригира част от градския бюджет за тази година. Така се дава зелена светлина за ремонтите на малки улици, на поне 10 детски градини и ясли, за Кукления театър, за археология, за полигон за кормуване в район "Тракия", както и за отпускане на финансова помощ на живеещите на улица "Павликенска"4, чийто покрив беше отнесен от бурята в края на юни. Отхвърлено бе обаче предложението за облагородяване на тротоари и алеи.
Преди обед предложението за изменение на градския бюджет за ремонт на тротоари и алеи бе отхвърлено с минимално мнозинство от два гласа от Общинския съвет.
Така, се „замразиха“ ремонтите на малки улици и на инфраструктурни проекти, а кметът Иван Тотев коментира, че "това е демокрацията".
С пълно единодушие съветниците гласуваха спасителен заем от 500 хил. лв. за МБАЛ „Св. Мина“. Представители на различните политически сили посочиха, че поредната финансова инжекция за тази болница няма да реши трупащите се проблеми, които явно се дължат на лошо управление.
Половин милион лева допълнително получават и превозвачите в града. Със средствата се компенсират загубите им от преференциалните пътувания на ученици и пенсионери.
Дискусията премина без дебати и присъстващите одобриха завишената сума, която е два пъти по-малко от желаната от транспортните фирми.
Само през изминалите почивни дни в Пловдивска областта са засечени шестима пияни шофьори, един от които е седнал зад волана под влиянието на наркотици. В Пловдив 63-годишна жена била заловена с 1,7 промила, а 43-годишен мъж – с над 1,4 промила. Друг шофьор на 47 години управлявал с над 1,8 промила, а 31-годишен – с повече от 2 промила и положителна..
Пожар е избухнал в пловдивския район "Тракия". Горят сухи треви и храсти като пламъците са в близост до Ботаническа градина и бившата Белодробна болница. Районът на пожара е силно задимен, шест екипа на пожарната се борят с пламъците. "Пожарът вече е локализиран и няма опасност за хората в близост", съобщи за Радио Пловдив началникът на Пловдивската..
288 са новородените в специализиранета АГ болница само през месец юли. Сред тях – 133 момчета, 155 момичета и 6 двойки близнаци. 29 от бебетата са заченати чрез инвитро процедури. От началото на годината в „Селена“ са се родили общо 1 752 деца. Най-голямото бебе през юли тежи 4 килограма и 410 грама и е високо 55 сантиметра, родено по естествен..
И.ф. главен прокурор Борислав Сарафов представи на официална церемония в Пловдив Тихомир Стоев, новия административен ръководител на пловдивската Апелативна прокуратура. „Прокуратурата и МВР в страната работят добре и в синхрон за осигуряване на спокойствието на хората и за да отговорят на очакванията на обществото за справедливост“,..
Новата ясла ще е за 10 групи с общо 160 деца и ще бъде на бул. „Александър Стамболийски“ до сградата на детска градина „Малина“. Стойността на обществената поръчка е 11,2 млн. лева с ДДС. За обекта има влязло в сила разрешение за строеж още от 2023 година и предстои избор на изпълнител. Площта на имота е близо 34 декара, което е наложило да се увеличи..