Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Опожариха две коли, камион и трактор на общински съветник в Съединение

Георги Руменов ще се кандидатира и за кмет на Съединение

| обновено на 08.08.19 в 12:40

Две коли, камион и трактор, собственост на съветника от „Сдружение за Съединение” и бивш кмет от БСП изгоряха тази нощ в Съединение. 

Въпреки намесата на пожарникарите едната кола е унищожена изцяло, на другата са нанесени щети по предницата. Камионът и тракторът са били опожарени в базата на мелницата, която ползва Руменов, чийто бизнес е съвразн със зърнопроизводство.

Следствието изяснява причините за пожарите, а според Георги Руменов, който отново ще е кандидат за кмет, палежите са умишлени и имат политически характер.

"Досега не съм получавал заплахи и подозирам, че палежите имат политически характер", каза той за Радио Пловдив и подчерта, че няма врагове в бизнеса, а само в политиката.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Гребни клубове в Пловдив излизат на протест, не си дават тренировъчната зала

Гребните клубове в Пловдив излизат на протест преди началото на редовното заседание на Общинския съвет. Причината е, че общината възнамерява да даде на клубовите по бойни спортове да ползват единствения закрит гребен басейн в града.  В предложението, което трябва да бъде одобрено от общинските съветници, е записано, че съоръжението ще бъде..

публикувано на 11.06.25 в 16:42

Нови такси ще оскъпят цените на електро и електронните уреди

Фирмите за оползотворяване на излезлите от употреба електроуреди вдигнаха в синхрон 12 пъти продуктовите такси преди около три седмици. Това ще доведе до увеличение с поне 10% на цените за потребителите на електро и електронни уреди, тъй като т. нар. екотакси се начисляват на килограм. Това заяви в Пловдив съпредседателят на "Продължаваме..

публикувано на 11.06.25 в 14:13

Потушиха пожара, избухнал в дискотека под хотел "Санкт Петербург"

Пожарът в дискотеката е овладян, няма опасност нито за прилежащите сгради, нито за хотелската част, това съобщи директорът на пловдивската пожарната Васил Димов. Т ой уточни, че първоначално е забелязано горене в пространството между окачения таван и покрива на заведението. Огънят е бил ограничен само в дискотетата.  Пожарникарите продължават да..

публикувано на 11.06.25 в 13:38

ЕГ "Пловдив" отново е номер едно по резултати от матурите

Пловдив е на четвърто място в страната по успех на матурата по Български език и литература, показва анализът на резултатите от държавните зрелостни изпити, направен от просветното министерство.  По традиция на първо място са София град, следват Смолян, Варна, Пловдив и Русе.  В Пловдив най-високи са резултатите от матурите в ЕГ „Пловдив“,..

публикувано на 11.06.25 в 13:29

Мъж от Пещера бе арестуван за домашно насилие

Арестът е станал тази нощ след оплакване от самата пострадала жена. Тя се оплакала,  че мъжът с който живее на семейни начала вечерта започнал да буйства, размахал нож и я заплашил с убийство.  Освен това той удари и 11-годишната й дъщеря. На мястото пристигнал дежурен автопатрул, като униформените задържали 49-годишния пещерец в ареста...

публикувано на 11.06.25 в 13:12