Локомотив и Ботев завършиха 1:1 в пловдивското дерби в осмия кръг на Първа лига. След равенството на Лаута "черно-белите" се утвърдиха на третото място с 14 точки, а "жълто-черните" са на деветата позиция с 9 точки.
Ботев започна по-добре и в осмата минута откри резултата. Марко Перван изведе в ляво в пеналта Лазар Марин и той от малък ъгъл със силен удар простреля Мартин Луков.
Локомотив владееше доста повече топката до почивката, но не успя да достигне до нито едно чисто голово положение през първото полувреме.
След почивката "железничарите" излязоха крайно мотивирани и в 53-ата минута стигнаха до изравнителен гол. Первиз Умарбаев центрира от фаул от дясно към далечната греда и от границата на малкия пеналт Стивън Езе засече от въздуха с крак за 1:1.
Домакините продължиха по-активната си игра, но в 72-ата минута Ботев стигна до много добро положение. Перван получи пас по тревата от дясно около точката на дузпата, но засече право в ръцете на Мартин Луков.
Гостите продължиха със силните си изяви и в 81-ата минута Димитър Пиргов можеше да вкара. Той засече с глава от 13-14 метра центриране от ляво на Станислав Шопов, топката се удари в напречната греда и излезе в аут.
В края пък Локомотив отново натисна, но Янко Георгиев се справи добре след опасен изстрел от дистанция на Ален Ожболт в добавеното време. Секунди преди последния съдийски сигнал Локомотив беше на сантиметри от победата. Стивън Езе свали едно центриране към Дейвид Малембана, който отблизо от малък ъгъл нацели страничния стълб на вратата на Ботев.
Кристиан Василев се класира за полуфиналите на скиф на Европейския шампионат по гребане за мъже и жени в Пловдив. Българинът, който е 14-и от Олимпийските игри в Париж през миналото лято, завърши на второ място в своята серия и така продължава напред в надпреварата. Василев бе в пети коридор в четвъртата серия и записа време от 6:41.55 минути, като..
Общинският съвет на Пловдив гласува единодушно отпускането на 5 600 лв. от бюджета на общината за двамата пловдивски спортисти Симеон Танчев и Йоана Зотева. Те ще участват в Световните игри за трансплантирани това лято в Дрезден. За двамата участието им на подобен световен спортен форум е начин да подкрепят каузата на донорството. И двамата са..
Президентът на Европейското гребане Анамари Фелпс откри Европейското първенство по гребане за мъже и жени в Пловдив. Тя изказа множество суперлативи за организацията на състезанията у нас до момента. В откриването участваха още кметът на града Костадин Димитров, заместникът му Николай Бухалов, заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов,..
Всеки клуб ще е задължен да включва минимум четирима българи в стартовия състав за мачовете от Първа лига от новия сезон. Това обяви президентът на БФС Георги Иванов след днешното заседание на Изпълкома. "Основната тема бяха родните играчи. Вече сме стигнали дъното и няма накъде да отстъпваме повече. Според статистиката в момента играят едва 32%..
Голмайстор номер 1 на българския футболен елит Мартин Камбуров гостува на Спортно училище "Васил Левски" в Пловдив. Авторът на 256 гола е възпитаник на тази люпилня на таланти, като дори помни номера на стаята си в общежитието. Той бе посрещнат от десетки млади спортисти, които получиха като подаръци футболна топка, автографи и общо 100 билета за..