Областният координатор на ГЕРБ в Пловдив Иван Тотев подаде в Общинската избирателна комисия документите за регистрация на партията за участие в местните избори.
В Пловдив партия ГЕРБ ще издигне кандидати за кмет на общината, кметове на шестте района и пълна листа за общински съветници.
Целта ни и на тези местни избори е партия ГЕРБ отново да бъде първа политическа сила в Пловдив, за да се запази възходящото развитие на града през последните години. Ще водим позитивна кампания и ще работим за категорична победа, заяви областният координатор на ГЕРБ Иван Тотев.
Започна ремонтът на една от най- големите улици в Калояново. По нея за първи път от повече от 40 години ще бъде положен асфалт и ще бъдат изградени тротоари. Близо 1 милион и 50 хиляди лева ще бъдат вложени в ремонта, като средствата са осигурени от МРРБ. Улицата е дълга 570 метра, а ширината на пътното платно е 8 метра. Очаква се строителните..
Пореден инцидент с автобус от градския транспорт е станал снощи в Пловдив. Неизвестен младеж е обстрелвал с камъни рейса по линия номер 1 на спирката на бул. „Цар Борис Трети Обединител“ веднага след кръстовището на Баня Старинна по посока Сточна гара, съобщи за Радио Пловдив Костадин Тотков от „Автобусни превози“. "Някакъв младеж с къси..
Пловдивският апелативен съд потвърди взетата от окръжните магистрати постоянна мярка „задържане под стража“ на наркодилъра Емил Иванов. Той беше арестуван, заедно с още двама свои съучастници, при акция на ГДБОП, при която бяха открити над 205 килограма марихуана на стойност над 4 милиона 111 хиляди лева. Дрогата беше открита на 25 февруари във..
Студенти със специалност “Кафе, чай и бариста” ще се обучават наесен в Пловдив. Бакалавърската програма е в Университета по хранителни технологии и започва от новата академична година, съобщи зам.-ректорът доц. Кирил Михалев. В обучението ще участват доказани експерти от българската кафеена и чаена индустрия и гост- лектори от..
Радослава Ташкова от ГЕРБ , която е заместник-председател на ОбС в Пловдив отказа да коментира решението на кмета Костадин Димитров да отнеме ресорите "Финанси" и "Общинска икономика" от заместничката си Женя Петкова и самият той да поеме ресор "Бюджет", но отрече да има конфликт в партията в града. Според нея няма нищо драматично,..