Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Скандалът в БНР е саботаж срещу кабинета

В Пещера Бойко Борисов откри нов завод, финансиран от плана "Юнкер"


Скандалът с БНР е саботаж срещу правителството. Това заяви премиерът Бойко Борисов в Пещера, където откри завод за фармацевтични продукти и фуражни добавки.  По-рано президентът Румен Радев коментира казуса с думите, че очевидно  държавата се управлява чрез нечий телефон, а не през институциите. Според държавния глава, когато започне да се работи по този начин - „през глава“, се обезсмислят и изпразват от съдържание институциите и отговорните органи, които са компетентни за назначения и уволнения при определени изисквания на закона. 

На казаното от държавния глава  Борисов отговори задочно с думите. 

Ако е неговият телефон, разбирам, той може би знае.  То това беше саботаж на правителството  , срещу правителствот, срещу  свободата на медиите в лицето на Силвия Великова, която лично защитих и съм сигурен,  че тя знае, че не само правителството,  а и ние като партия нямаме участие, че е саботаж. Надявам се прокурорите в рамките на днешния и утрешния ден да приключат цялата тази работа.  Аз само показвам......завод след завод по време на рецесия. 

Според Борисов няма как политиците да говорят непрекъснато по медиите и в същото време да се твърди, че у нас няма свобода на словото.

„Това ми е смешно и забавно как от всеки телевизор, който пусна или радио, се сипят – даже и обиди към правителството, и в същото време всеки, започващ да говори, казва: „Няма свобода на словото“. Как говориш по Би Ти Ви, или по „Нова телевизия“, или по „Канал 1“, а няма свобода. И то говориш през ден. Аз не съм стъпвал в БНР, може би като главен секретар (на МВР) да съм бил. Но дума не съм казал. Каквото искат това да правят. Свобода“, каза Бойко Борисов.


Инвестицията за завода в Пещера, на чието откриване присъства Бойко Борисов, е на стойност 300 млн. лв., от които 200 млн. лв. са осигурени със заем по плана „Юнкер“. Разкриват се над 200 нови работни места за висококвалифицирани работници и специалисти в сферата на биотехнологията, химията и инженерството.

„Този завод е високотехнологичен, с добри възнаграждения, надявам се и с времето още по-добри“, отбеляза премиерът Борисов. Той добави, че 40 милиона лева от инвестицията са за екология и подчерта, че пречиствателната станция към завода е направена по най-съвременния начин. 




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Задават се дъждове, гръмотевици, бури и градушки

За днес Националният институт по метеорология и хидрология издаде предупреждения от жълт и оранжев код за интензивни валежи и гръмотевични бури, които ще обхванат части от страната. Оранжев код е обявен за София област, София-град, Пловдив и Стара Загора. Жълт код важи за 16 области от Западна, Северна и Южна България. Извън предупрежденията..

обновено на 24.05.25 в 12:00

Пловдивчани се преклониха пред делото на Кирил и Методий

Хиляди се включиха в празничното шествие в Пловдив по повод  Деня на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.  Честването ще  продължи през целия ден като по традиция започна на площад „11 май“ пред ХГ „Св. св. Кирил и Методий“, където е разположен паметника на Светите братя.  В..

публикувано на 24.05.25 в 12:00

Пловдив тържествено чества Деня на българската просвета

 Честването на Деня на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност в Пловдив започна традиционно на площад „11 май“ пред ХГ „Св. св. Кирил и Методий“, където е разположен паметника на Светите братя. В 9 часа в Актовата зала на гимназията с „Почетна значка на град Пловдив“ бяха удостоени..

обновено на 24.05.25 в 11:38

Градушка порази Хисаря, отменят се тържествата за празника

Около 21:00 часа снощи градушка, премесена с дъжд и силна буря връхлетя  Хисаря.  Изкоренени са дървета, има щети по автомобили, един ламаринен покрив на кооперация бе отнесен, съобщава кметът на града Ива Вълчева.  През нощта са разчистени основните пътища и към момента няма затворени, но заради тежките щети  се отменя празничното шествие по..

публикувано на 24.05.25 в 09:11

Ансамбъл „Тракия“ и Гвардейският духов оркестър с празничен концерт на площада

Специален празничен концерт очаква пловдивчани и гостите на града в Деня на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност - 24 май, от 19 часа на сцената на пл. „Стефан Стамболов“. Празничната програма на община Пловдив, която включва събития през целия ден, ще завърши с Ансамбъл „Тракия“ и..

публикувано на 24.05.25 в 08:53