Изключителен български график, той въвежда в графиката свой индивидуален стил, нови графични и рисувателни техники. Създава над 2000 графични инструменти, и е Учителя на няколко поколения графици.
Все по-рядко появяващ се в изложбената зала, той остава скъпоценна, запазена марка.
Владимир Генадиев е завършил Националната художествена академия – София, специалност графика при проф. Евтим Томов.
От 1995 г. е преподавател пографика и рисуване в Академията за музикално,танцово и изобразително изкуство (АМТИ) – Пловдив. Член е на СБХ и Дружеството напловдивските художници.
Интервюто с Краси Алексиева е в звуковия файл.
Влизаме в едно уютно ателие на творец, то е разположено на малка уличка в Капана, и в него работи Йорданка Георгиева. Тя се завръща в България през 2022 година, след дълго време, в които живее и работи на остров, разположен някъде между Великобритания и Франция. Художничката рисува символа на християнството - рибата и вярва, че арттерапията помага..
Осем творчески работилници, изложби, лекции и литературен куиз включва проектът „От Аз-буки до Изкуствения интелект“ на Народна библиотека „Иван Вазов“ в Пловдив. До края на април в библиотеката ще се открият калиграфска работилница под ръководството на художничката Захарина Петрова от Нов български университет и ателие по цианотипия –..
Съвместна изложба на двадесет автори ще бъде представена в пловдивската галерия “Резонанс” днес от 18 часа. Шестнадесет от тях са завършили Националната художествена гимназия “Цанко Лавренов” в Пловдив през 1995 година, а четирима от участниците са техните преподаватели по специални предмети. Юбилейната изложба е посветена на 30..
Историческият сборник „Неразказаната история за Троянската война“ ще бъде представен тази вечер в читалище „Св. св. Кирил и Методий“ в град Раковски. В книгата четиримата изследователи поддържат тезата, че българите са наследници на траките-пеласги, което ги прави коренно местно население на Балканите. Представени са генетични проучвания,..