Американската волейболистка на Марица (Пловдив) Алекзандра Холстън ще се състезава за шампионките и през новия сезон, съобщиха от клуба.
През изминалия сезон диагоналът стана шампион на България и носител на Купа България с маричанки. Участва в групите на Шампионската лига и стана част от първата историческа победа в групите на най-силния европейски клубен турнир в женския волейбол срещу френския Безие (Безие).
„Чувствам се много добре. Радвам се, че се връщам на познато място. Знам какво да очаквам от моите съотборнички, треньорския щаб. Аз наистина се наслаждавам на всичко това. Разбира се, очаквам да спечелим първенството отново. Искам да спечелим всеки един мач от първенството и да се представим добре в Шампионска лига. През миналата спечелихме големи победи и сега се надявам да надградим. Любимото ми място в Пловдив е центъра. Да, знам, че Пловдив е Европейска столица на културата още от миналия сезон. Тази година искам да видя още от града“, заяви Алекзандра Холстън.
От Марица обявиха и че Силвия Андреева се завръща в родния си клуб. През изминалия сезон посрещачката беше под наем в Раковски (Димитровград), с който завърши на четвърто място в НВЛ.
Андреева има още един престой в Раковски през сезон 2016/2017, когато отново игра като преотстъпена в отбора от Димитровград. С Марица Силвия Андреева е три пъти шампион на България, три пъти носител на Купа България, веднъж на Суперкупата и част от отбора, който влезе за исторически първи път в групите на Шампионската лига през сезон 2017/2018.
Националът Симеон Петров направи първа тренировка с новите си съотборниците в Ботев Пловдив. „Канарчетата“ обявиха трансфера на централния защитник във вторник вечерта, без да разкриват финансови параметри по сделката с унгарския Фехервар. Централният защитник ще носи фланелка с №87. Той ще бъде картотекиран в БФС за съботното регионално дерби срещу..
Треньорът на волейболния Локомотив Авиа Найден Найденов потвърди сензационната новина, че най-добрият българския волейболист в последните години Матей Казийски е пред завръщане в България и ще облече екипа на Локомотив. „Да, разбрахме се с Матей. На 90% всичко е уредено, но все пак той трябва да се върне и да подпише договор. Това е отлично новина, не..
Сензационен трансфер в българския волейбол! След 20 години на най-високо ниво в чужбина, Матей Казийски се завръща у нас, за да играе за вицешампиона Локомотив Авиа (Пловдив). 40-годишният волейболист се присъединява към пловдивския тим с едногодишен договор и в предстоящия сезон ще се опита да спечели първата си шампионска титла на България. От..
Съдийската комисия към БФС обяви нарядите за мачовете от петия кръг на Първа лига. Мачът между Локомотив (Пловдив) и Славия ще ръководи Станимир Тренчев. Регионалното дерби между Берое и Ботев (Пловдив) бе поверено на Мартин Великов. Ето и всички назначения за срещите на пловдивските отбори в петия кръг : 15 август 2025 г., петък, 21:15 ч. ПФК..
Президентът на БФС Георги Иванов – Гонзо говори по най-различни теми, като повечето от тях бяха свърза и с предстоящата световна квалификация между България и Испания, която ще се играе в София. Гонзо обаче даде коментар и на въпрос относно множеството декларации на Ботев Пловдив срещу съдийството в първите три кръга на новия шампионат. „Не чета..