Днес се открива сезонът за групов лов на дива свиня. Очаква се в гората да излязат близо 70 хиляди ловци, за които ще важат правилата за безопасност и мерките за биосигурност, наложени заради африканската чума по свинете.
По време на новия сезон ловът ще бъде разрешен в три вместо в досегашните два дни седмично. Целта е да се намали популацията на дивата свиня, която се счита за основен разпространител на заразата от чума.
За провеждане на лов ловците предварително подготвят ями за загробване на остатъците от отстреляните диви свине. Задължително трябва да се осигурят и препарати за дезинфекция, и пръскачки, с които ловците обработват използваните инструменти, облеклото, обувките, оръжията и автомобилите си.
Всички отстреляни по време на лов диви свине задължително се изследват за вируса африканска чума, а изследванията са за сметка на Агенцията по храните.
Жители на Девин затвориха главния път за Смолян и Кричим в знак на протест срещу режима на водата в курортния град. С плакати "Искаме нормален живот", "Девин вода продава, а вода няма!!!", "Не искаме режим на водата", "Искаме бъдеще за Родопите" хората настояха да се направи проверка защо всяко лято градът е подложен на воден режим. Тодор..
Мнозинството видимо е стабилизирано от г-н Пеевски, а правителството ще се крепи, докато реши г-н Пеевски. Това заяви в Пловдив съпредседателят на „Да, България“ Божидар Божанов. Темата за вота, който парламентарната група на „Продължаваме промяната – Демократична България“ ще инициира, ще бъде определена най-рано през септември. Той ще..
Двата басейна на общинския плувен комплекс „Младост“ в Пловдив ще бъдат затворени от 4 август. Това се налага, за да бъде направена пълна профилактика и подмяна на водата на двете съоръжения, съобщават от общинската администрация. Големият басейн ще отвори врати за тренировки на клубовете и за посещения на гражданите на 18 август, а..
Полицията предприема засилени мерки за сигурност за футболната среща между отборите на “Ботев” – Пловдив и ЦСКА – София.Двубоят ще започне в 22:00 ч. на стадион „Христо Ботев“. Очаква се в Пловдив да пристигнат около 2000 привърженици на гостуващия отбор. Създадена е организация за съпровождане на техните автомобилите от сборен пункт на 118-ти..
Празнични тематични вечери ще представят фолклора, местните занаяти, обичаите и традиционната кухня от Девин. Празничните тематични вечери през лятото се превърнаха в традиционни. Те показват Девин и културно-историческото наследство на региона пред туристическата публика в разгара на летния сезон. Празничната програма включва изпълнения на..