Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Смолянчанин върна чанта с над 7 000 лв. на собственичката й

| обновено на 06.10.19 в 19:58
Архив
Снимка: БГНЕС

Смолянчанин върна на собственичката й дамска чанта с портфейл с над 3000 евро и 1450 лева, 9 дебитни карти и лична карта. Тя го награди със 100 лева, които мъжът дари за кауза.

30-годишният Илия Савов намерил чантата по време на зрелищното автомобилно шоу „Смолян Рейс 2019“. Издирил собственичката чрез приятели и публикации в социалните мрежи и се уговорил в 12 часа да се срещне с нея пред Полицията в областния град, за да й върне крупната сума и документите. 

"Чантичката беше в трасето, където се прави състезанието. Пълна публика! Наистина не знам как се случи аз точно да я взема. Изчаках малко да видя някой дали ще се обади, но никой не се обади...".

Собственичката награди мъжа със 100 лева, но той не ги остави за себе си, а ги дари в кампания за неподвижно след катастрофа 24-годишно  момче. 

Това е втория случай, в който Илия намира изгубено портмоне. През  демекври миналата година до кино „Дружба“ в Смолян той откри портфейл с 1000 евро и лева, намери собственичката, а тя от своя страна го почерпи с шоколад. 

Илия е сирак, израснал в дом.

Чуйте репортажа в аудио файла.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Гасят пожар над село Косово

Над 50 души се борят с огъня над асеновградското село Косово. Четири екипа пловдивски огнеборци и служители на горското стопанство с два автомобила се борят с пожар в село Косово. Сигналът е получен малко след 14:30 ч.  В гасителните действия са се включили и местни жители. Благодарение на бързата реакция опасността за къщите в района е..

публикувано на 13.07.25 в 17:20

Двама души загинаха при катастрофа на АМ "Тракия"

Тежка катастрофа с две жертви на автомагистрала "Тракия". Инцидентът е станал на 148 км на АМ Тракия, посока Бургас /край Шишманци/.  Сигналът е получен в 9.20 ч. По първоначални данни автомобил с белгийска регистрация, управляван от 47-годишен чужд гражданин, блъснал в аварийната лента автомобил с българска регистрация, от който са загинали мъж..

публикувано на 13.07.25 в 11:55

Моторист загина в Асеновград

Моторист загина при катастрофа в Асеновград. След 7.30 ч. днес на тел. 112 е получен сигнал за катастрофа между лек автомобил и мотоциклет на бул. „България“ в Асеновград.  На място е констатирана смъртта на моториста.  Местопроизшествието е запазено. Причините за инцидента се изясняват. 73-годишният водач на автомобила, който е..

обновено на 13.07.25 в 09:54

Дините поевтиняват, лимоните поскъпват

Дините поевтиняват с над 19 процента, останалите плодове поскъпват на борсите у нас през седмицата, показват данните в седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ) , предаде БТА. Данните показват, че дините поевтиняват с 19,23 на сто до 0,84 лева за килограм на едро. Най-много поскъпват ягодите - с 10,56 на сто и се..

публикувано на 13.07.25 в 08:46

Студенти от ПУ протестираха срещу високите такси за обучение

Символичен протест събра студенти от Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" пред сградата на община Пловдив.  На проявата присъстваха само 12-13 студенти, платено обучение от няколко специалности, въпреки предварително обявеното участие на три специалности. Те обясниха, че повечето им колеги са приключили обучение, една част от тях работят и..

публикувано на 12.07.25 в 19:00