Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мръсната среда, задръстванията и корупцията дразнят пловдивчани

Като основни проблеми на Пловдив гражданите определят мръсната околна среда, организацията на движението и задръстванията, корупционните сделки и градския транспорт. 

Данните са от социологическо проучване на агенция „Неохрон“, проведено през първата седмица на октомври, в което са интервюирани 730 пълнолетни жители на община Пловдив, като извадката е представителна за пълнолетното население на града по пол, възраст и образование. Методиката на изследването е интервюта „очи в очи“ по домовете на анкетираните, като проучването е проведено със собствени средства.

Приблизително равен е процентът на хората, които определят Европейската столица на културата като много добра от една страна, и като провал – от друга.

Като много добра я оценяват едва 22 процента, а като провал и неуспешна – 20 процента.

„С много изпуснати шансове и несъществени изяви“ смятат, че е 35 процента от хората, а останалите 23 на сто нямат впечатления.

Сред местните медии лидер по доверие е в. „Марица“, следван от Пловдивската обществена телевизия и Радио Пловдив – сочи проучването на „Неохрон“.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

28 проекта спорят за "Най-добър млад предприемач на Пловдив“

28 са бизнес плановете, които ще участват  в конкурса „Най-добър млад предприемач на град Пловдив“ тази година. Инициативата се провежда за 17-и пореден път, като тази година отбелязва огромен интерес и активност от страна на младите хора. Всички кандидати, подали бизнес план, ще го представят лично в първия кръг на надпреварата. Заради..

публикувано на 18.11.25 в 13:25

Млад шофьор е в болница след инцидент край Милево

Млад шофьор е в болница след катастрофа, станала през нощта край село Милево.  Сигналът за обърнат по таван лек автомобил е получен към 2 часа, уточниха от полицята.  Зад волана е бил 22-годишен младеж. Алкохолната му проба е отрицателна.  Пострадалият е оставен под лекарско наблюдение.  Огледът на мястото е извършен от служители на полицейското..

публикувано на 18.11.25 в 11:44

Всички училища в Златоград вече имат STEM кабинети

Всички училища в община Златоград вече разполагат с нови и модерно оборудвани STEM центрове.  Министър Красимир Вълчев и кметът на Златоград Мирослав Янчев символично отвориха днес вратите на новото STEAM пространство в Средно училище „Антим I“.  С това общината успешно финализира мярката по Плана за възстановяване и устойчивост, като вече имат..

публикувано на 18.11.25 в 11:31

Подменят маркировката при моста в Пазарджик

В Пазарджик започнаха дейности по основно почистване и боядисване на кръговите кръстовища при моста над река Марица. Инициативата е част от кампанията на общината за подобряване на градската среда и повишаване на безопасността на движение.  Планира се почистване на замърсени участъци, премахване на прах, натрупана мръсотия и стари маркировки..

публикувано на 18.11.25 в 10:40

Дискутират развитието на социалните услуги в Пазарджик

Община Пазарджик и Националният алианс за социална отговорност организират регионална среща на тема  "Развитие на социалните услуги на територията на община Пазарджик". Тя има за цел да представи актуалните насоки за развитие на социалните услуги, както и да очертае механизмите за партньорство между местната власт, социалните услуги и дирекциите..

публикувано на 18.11.25 в 06:35