Самолети и вертолети от българските Военновъздушни сили изпълняват полети на малка височина над площад „Централен“ в Пловдив.
Първата репетиция се проведе между 11.30 и 12 часа, а следобед ще има втора - от 16.30 до 18 часа. Това е тренировка за готвената за 17 октомври демонстрация на бойна техника и оборудване, съобщават от Министерството на отбраната.
От вертолет „Кугър“ се спуснаха командоси от 68 бригада „Специални сили“. Други войници от бригадата ще скочат с парашути. По време на демонстрацията районът е отцепен, взети са и необходимите мерки за сигурност, увери бригаден генерал Димитър Иванов, командир на 24-та авиобаза.
Атрактивната акция и с парашутни скокове, е репетиция за планираната в четвъртък демонстрация на бойна техника и оборудване по повод кампанията за набиране на воннослужещи „Бъди войник “.
Започва изпълнението на проекта „Реконструкця на улици и подмяна на водопроводната мрежа на с. Йоаким Груево“ в община Стамболийски. Той предвижда смяна на близо 4 километра водопровод, включително и отклоненията за противопожарни хидранти и възстановяавне на уличната настилка по трасето. Стойността на проекта е 5 милиона лева, като финансиранаето е..
Кметът Костадин Димитров направи инспекция на важни за Пловдив инфраструктурни обекти, които се изпълняват в момента. Той бе придружен от ресорния си заместник Хакъ Сакъбов, главния архитект на Община Пловдив Яна Желязкова и шефа на дирекция „Строителство и инвестиции“ Христина Плачкова. Като интензивни се определят темповете на ремонтите..
Заради огнищата на шарка по дребните преживни животни вицепремиерът Томислав Дончев свика извънредно заседание на Централния епизоотичен съвет. Към момента в България са регистрирани 97 огнища на шарка, като са засегнати над 10 000 животни. Най-голяма концентрация на заболяването има в област Пловдив, където вече са ликвидирани 70 огнища. Болестта..
Петима души от пазарджишкото село Ветрен дол са задържани за хулиганство, съпротива при задържане и причиняване на леки телесни повреди на полицейски служители. Инцидентът е от събота вечер, когато полицейски екип от Септември се отзовал на сигнал за висока музика във Ветрен дол. В една от махалите на селото билзо 40 души празнували рожден ден..
Регионалният археологически музей - Пловдив обяви нови, по – високи цени на редовните и семейни билети и безплатен вход за всички пенсионери от 1 август. От 6 на 8 лева се увеличава цената на редовния билет. Семейният става 15, вместо досегашните 10 лева. Запазва се цената от 2 лева за ученици и студенти. Експозицията е с безплатен вход за..