Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Стартира строежът на новото кръгово на Околовръстното и Асеновградско шосе

Съоръжението ще повиши пътната безопасност, ще намалеят и предпоставките за катастрофи

Започва изграждането на кръговото кръстовище между Асеновградско и Околовръстното шосе на Пловдив.

 Проектът се финансира с над 2 милиона и 300 хиляди лева от републиканския бюджет, срокът за изпълнение е шест месеца.

Реконструкцията ще бъде на два етапа, като първо ще се ремонтира северната част на трасето и  движението няма да се спира, каза инж. Паун Иванов от фирмата -  изпълнител "ИСА 2000".

Проектът предвижда да се направи отклонение за бъдещият Югоизточен обход на Пловдив, който ще свърже Околовръстното шосе и надлез "Скобелева майка". 

С осигуряването на кръгово движение с три ленти ще се повиши пътната безопасност и ще намалеят предпоставките за пътни инциденти, коментират от АПИ. Асеновградско шосе е едно най- натоварените в страната с поток от 17 000 автомобила дневно. 

Изпълнението на кръговото се забави с близо година заради обжалване на отчуждителните процедури.

 






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Рекордните за тази зима -15 градуса измериха в Чепеларе

Днешната сутрин е най-студената от началото на зимата в Смолянско, съобщиха от Метеорологичната станция на връх Рожен. Минус 15 градуса е измерената температура в Чепеларе, а на върха температурата е паднала през нощта до минус 11 градуса.  Всяка зима има мразовит период, който е между седмица и десет дни, коментира дежурният в метеорологичната станция..

публикувано на 10.02.25 в 14:44

Строежът на бул. "Северен" върви в комплект с мегакомплекса небостъргачи

Предложението за промяна на подробния устройствен план на квартал „Филипово“ е по настояване на инвеститорите и кметът е длъжен да го направи. В противен случай Община Пловдив ще трябва да плаща неустойки. Това заяви кметът на Пловдив Костадин Димитров по повод на неговото предложение до Общинския съвет на града, което беше спряно от..

обновено на 10.02.25 в 12:59

БСП иска преразглеждане на ПУП на Пловдив заради презастрояването

Групата на БСП в Общинския съвет на Пловдив ще внесе временен мораториум върху строителството в зони със смесена функционална разновидност и настоява за преразглеждане на Общия устройствен план, за да се ограни презастрояването.  Поводът е искането на инвеститор за изграждане на мега жилищен район с високо строителство между булевардите "Победа" и..

публикувано на 10.02.25 в 12:58

Задържаха психично болен, заплашил хора с мечове

Автопатрул от Пазарджик задържа психично болен млад мъж, заплашил живота на двама жители на пазарджишкото село Мало Конаре. Сигналът е подаден от дядото на 32-годишния мъж, който с два меча - тип самурайски, тръгнал агресивен по улиците на селото.  При опит на полицаите да го спрат той не се подчинил и ги заплашил с мечовете.  В крайна сметка..

публикувано на 10.02.25 в 12:53

Хакъ Сакъбов сменя Тошо Пашов като строителен вицекмет на Пловдив

  Досегашният заместник-кмет по строителство Тошо Пашов напуска поста, а на негово място ще бъде назначен инж. Хакъ Сакъбов   "Изключително съм благодарен на инж. Пашов. Промяната е по негово желание", каза кметът Костадин Димитров. Инж. Пашов се връща в администрациятана район "Централен", където е работил преди да стане зам.- кмет. Инж. Пашов каза,..

обновено на 10.02.25 в 12:09