Трима прокурори от районната прокуратура в Пловдив ще дежурят в деня на изборите – 27 октомври. Това съобщи районния прокурор на Пловдив Чавдар Грошев. Магистратите ще приемат сигнали за нарушения в сградата на прокуратурата на площад „Съединение“, от началото на изборния ден до един час след като Централната избирателна комисия обяви приключването му. В съботния ден за размисъл, от 8,30 часа до 18 часа, ще дежурят двама прокурори. По сигналите, които постъпват, незабавно ще бъдат извършвани проверки, за да се прецени дали има данни за престъпление.
В четири избирателни секции ще гласуват пациенти и медицински персонал на пловдивската УМБАЛ "Свети Георги" в двете бази на бул. "Васил Априлов" и "Пещерско шосе". Желанието си да упражнят правото си на вот са заявили 136 пациенти и 10 служители. Новопостъпилите пациенти също имат право да гласуват там като попълнят декларация, че няма да гласуват на друго място.
Николай Душков е новият кмет по транспорт. Той сменя досегашния Александър Държиков, който ще поеме Жилфонд. Държиков обясни, че е поел поста временно, докато се изготви генералния план за движение. Подчерта, че вече е избран изпълнител за него
Двойно убийство и последвало самоубийство е извършено в село Поповица. Това съобщи кметът на Садово Димитър Здравков. По първоначалната информация бивш военен е застрелял съпругата и внука си, след което се е самоубил. Трагедията е станала в петък. На този етап няма ясното за мотивите за извършеното престъпление. Запознати твърдят, че в..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров ще направи инспекция на реконструкцията на Рогошко шосе. Припомняме, че дългоочакваният ремонт на стойност 11 милиона лева започна в последния ден на юли, а срокът за изпълнение на целия проект е 160 дни. Големият ремонт на Рогошко шосе започна Работата е на два етапа - от границата с Община „Марица“..
Тази седмица Пловдив и София стават центрове на диалога и мирното разрешаване на спорове. От днес до края на работната седмица, в рамките на "Дни на медиацията" се провеждат редица събития. Инициативата популяризира медиацията като ефективна алтернатива на съдебните процедури – пестяща време, финансови ресурси, нерви и напрежение. В..
Православната църква почита днес паметта на света великомъченица Екатерина - покровителка на учените, учителите, младите момичета и майките. Според преданието Екатерина е живяла през първите векове на християнството. Родена е през III-IV век в Александрия. Произхожда от знатен и богат род. Екатерина била надарена е с изключителна красота, интелект и..