Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Стамболийски посреща Нова година с нови по-високи данъци

Драстичен скок на налозите в Стамболийски предлага кметът на общината Георги Мараджиев.

Мотивът е, че данъците не са пипани повече от 10 години, в които разходите на издръжка на публичните дейности значително са се увеличили. 

Най- голям е скок се предвижда за данък сгради и таксите за прехвърляне на имот. Предложението е те да се увеличат двойно.

Такса битови отпадъци скача с  45 % като се премахва разликата между жителите на селата и тези на град Стамболийски, които сега облагат по различни ставки. По думите на кмета Георги Мардажиев без това увеличение няма как да се покрият разходите от близо 2 милиона лева за сметосъбиране, още повече че  от догодина таксата за депонирането на сметището в Цалапица от 57 става 97 лева на тон.

Намерението на общината е да вдигне и данък МПС с  50 %.

Със събраните повече дънъчни приходи в общинската хазна ще влязат  близо половин милион лева, изчислява кметът и коментира, че ще приеме упреците на опозицията спокойно и без да се поддава на популизъм.

Предстои предложението на администрацията да се гласува от Общинския съвет.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Малобройна подкрепа за каузата на "Ангели на пътя" в Пловдив

Едва десетина души подкрепиха протеста на "Ангели на пътя" в Пловдив.  Акцията бе обявена като национална под мотото "Стига мълчание". Конкретният повод е катастрофата, про която загина 23-годишният Мартин Димитров, станал жертва на верижна катастрофа между три автомобила в нощта на 17-и срещу 18-и октомври на пътя Златица-Челопеч. В Пловдив..

публикувано на 02.11.25 в 13:18
Кметът Костадин Димитров при инспекция на реконструкцията на кино

Напредва реконструкцията на кино "Космос"

С интензивни темпове се движат строителните дейности по реконструкцията на кино „Космос“. В това се убеди кметът на Пловдив Костадин Димитров, който посети обекта и разговаря с техническите ръководители. Европа даде зелена светлина за проектите за кино "Космос" и парк на Марица Вече са демонтирани настилки, мазилки, ламперии, седалки,..

публикувано на 02.11.25 в 11:14

Протест пред съдебните палати организира сдружение "Ангели на пътя"

Национален протест пред съдебните палати в страната организира днес сдружение "Ангели на пътя".  Акцията е под мотото "Стига мълчание" и е насрочена за 12 часа както в столицата, така и цялата страна.  "Ще поискаме справедливост. Ще поискаме промяна.  За да не се налага всяка година да палим нови свещи.  За да не останат пътищата ни пропити..

публикувано на 02.11.25 в 08:32

МВР издирва нарушителите на реда на стадион "Локомотив"

Полицията предприема мерки за установяване на всички лица, съпричастни към извършеното нарушение на обществения ред по време на дербито на пловдивските футболни отбори "Локомотив" и "Ботев" днес.  След преглед на видеозаписите предстои да бъдат издирени извършителите и спрямо тях да се вземе съответното отношение, съобщават от Областантната..

обновено на 01.11.25 в 19:15
Снимката е илюстративна

Втора жертва на Карловско шосе за по - малко от 8 часа

Мотоциклетист е загинал при катастрофа на Карловско шосе в посока Пловдив. Сигналът е подаден на тел. 112 около  17.10 ч., съобщават от МВР. По предварителни данни при престрояване лек автомобил "Фолксваген" ударил странично мотоциклет "Хонда", чийто водач е починал.  До приключване на огледа на местопроизшествието трафикът се пропуска..

публикувано на 01.11.25 в 19:00