Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Грейна Коледната елха в центъра на Пловдив

| обновено на 02.12.19 в 18:22
7
Снимка: Антония Попова, Радио Пловдив

Светлините на Коледната елха в Европейската столица на културата - Пловдив  бяха запалени от пловдивския кмет Здравко Димитров с помощта на 6-годишната София Папазова.  

Пищна заря озари небето секунди след като детето натисна копчето за светлинкие на празничната елха на площад "Стефан Стамболов". Тя е висока 13 метра и тежи около тон и половина. Изработена е от фирма от Раковски, която е единствен производител на елки на Балканите. Коледното дърво има 4 000 лампички, украсено е с червени и сребърни топки, а също и с малки, средни и големи звезди. 

Независимо от ниските температури навън десетки пловдивчани присъстваха на тържественото запалване на светлините на коледната елха. Кметът Здравко Димитров поздрави присъстващите пловдивчани с думите:  Пожелавам на всички жители на Пловдив да им се случат много добри неща. И всеки каквото си пожелае да му се сбъдне.

За прзничният дух спомогнаха и изпълненията на децата от вокална формация „Омайниче“ и детски танцов състав „Луди млади“. Най-малките не пропуснаха да отправят и своите желания към Дядо Коледа минути след като грейна елхата. 

Със запалването на светлините на Коледната елха беше дадено началото на поредицата от събития, които се организират в Пловдив по повод коледните и новогодишните празници.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Две момчета са в Спешното в Пазарджик след употреба на алкохол и стимуланти

Две момчета на 14 и 16 години са приети в Спешното отделение на МБАЛ – Пазарджик само за ден след употреба на алкохол и енергийна напитка. От болницата уточняват, че 14-годишно момче от Пазарджик припаднало в училищен двор и било докарано в болницата с линейка на Спешна помощ, след като му е оказана първа помощ на място. Детето обяснило, че му..

публикувано на 06.02.25 в 16:49

Започна строителството на пътя до Мулдавския манастир

Официално бе даден старт на строителството на пътя към Мулдавски манастир „Св. Петка“ над Асеновград.  Участъкът е с дължина близо да километра, като се предвижда изграждане на втора лента на пътя, което ще позволи безпроблемно преминаване не само на леки коли, но и на атобуси и тежкотоварни автомобили. Пътят се строи с държавно финансиране на..

публикувано на 06.02.25 в 14:36

9,5 кг наркотици и 361 вейпа конфискува полицията в Пловдив

От началото на годината досега пловдивските криминалисти са иззели 9,5 килограма високорискови наркотични вещества. Сред тях са 5 килограма синтетични канабиноиди, 3 килограма марихуана, 900 грама амфетамин, както и кокаин и екстази, съобщиха от полицията.  Конфискувани са и 361 вейпове със съдържание на хексахидроканабинол.  При акциите са..

публикувано на 06.02.25 в 13:23

Делото за убийството на Митко от Цалапица продължава след месец

Делото срещу Рангел Бизюрев беше отложено за 14 март. Разпитана беше свидетелка, която в нощта на убийството се е видяла с Валентин Динков.  Сияна Тинева разказа, че тогава тя се е видяла с Валентин, но той е бил спокоен и не е показал някакво притеснение.  След разпита на момичето Бизюрев поиска думата и каза, че не се чувства добре..

публикувано на 06.02.25 в 12:05

Започва строителството на пътя до Мулдавския манастир

Започва строителството на пътя към Мулдавския манастир „Света Петка“ край Асеновград.  Дължината на пътната отсечка е около 3 километра – от главния път Асеновград – Кърджали до светата обител.  Изграждането на пътя до манастира се чака от много години. От него са асфалтирани около 500 метра, но заради кариерата за инертни материали в близост..

обновено на 06.02.25 в 10:16