Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Изправят пред съда двама от касоразбивачите от Асеновград

Снимка: БТА

Районна прокуратура-Асеновград привлече като обвиняеми и задържа двама от тримата мъже, обрали супермаркет в Асеновград на 2 декември. 

Установено е, че в първите часове на  деня, те се придвижили с лек автомобил „Нисан“ от Пловдив до   Асеновград. Преди това те няколко пъти оглеждали магазина, за да изготвят план за кражбата.  

През нощта двамата отворили прозорец на магазина с лост,  обезвредили видеокамерите и проникнали вътре. Там успели да разбият металната каса  и отмъкнали 20 000 лева, в различни банкноти и монети, а на излизане откраднали и 20 стека цигари. След като излезли, всички се качили в колата и по обходни пътища се прибрали в Пловдив. 

Още преди обед същия ден крадците са задържани, след като криминалистите успели да ги установят по записите от съседни видеокамери. При претърсването в жилище, автомобил, магазин и гаражи в Пловдив, са открити част от откраднатите пари и от цигарите.  

Двамата крадци са с дълги криминални досиета и осъждани.

Днес Районна прокуратура-Асеновград внася  искане в съда за определяне на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо тях.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Първият екокамион на община "Марица" почисти Царацово

Първият екокамион на Община Марица се включи в почистването на село Царацово, което подготвя прозника си „По терлици и шевици“ на 14 септември.  „Това бе първата демонстрация на новите екоавтомобили, закупени от общината в рамките на програмата за насърчаване на устойчиви практики и подобряване на чистотата в населените места.  Електрокамионите ще..

публикувано на 12.09.25 в 17:08

Откриха шарка по овцете в селата Овчеполци и Динката

Областната епизоотична комисия в Пазарджик заседава извънредно след констатирано огнище на шарка по овцете в селата Овчеполци и Динката, съобщиха от Областна администрация - Пазарджик.  Около новите огнища на заразата в селата Овчеполци и Динката са определени 3-километрова предпазна и 10-километрова наблюдавана зона, в която влизат различни населени..

публикувано на 12.09.25 в 15:58

Пастрокът на малтретирания Адриан призна вината си

Петър Чернев - пастрокът на малтретирания 6-годишен Адриан от Пловдив, призна вината си. Това стана по време на разпоредителното заседание по делото срещу него и майката на детето в Районния съд днес. От жестокия побой и изтезанията, момченцето е получило тежки наранявания, в резултат на които се наложи операция на скалпа и присаждане на коса.   Процесът..

публикувано на 12.09.25 в 15:45

Общината започва да разчиства изоставени коли в Асеновград

В Асеновград започва разчистване на изоставени автомобили от общинските терени.   След обход от екип на „Инспекторат, паркинги и гаражи“ предупредителни уведомления са поставени на повече от 30 коли.  Собствениците им имат 3 месеца сами да ги преместят. След това, по силата на измененията на наредба, приета от Общинския съвет, колите ще бъдат..

публикувано на 12.09.25 в 13:33

Делото "Дебора" продължава през октомври

При закрити врата започна днес делото "Дебора" в Пловдивския районен съд.  Делото "Дебора" продължава в районния съд в Пловдив За първи път Георги Георгиев, влезе в съдебната зала без белезници, придружен само от адвокатите си. Георги запази мълчание, а адвокатът му Валентин Димитров каза, че на днешното дело ще се разпитват свидетели и поемни..

обновено на 12.09.25 в 13:05