В Пловдив на площад „Централен“ днес ще се проведе зооревю под надслов „Кучето от крайния квартал“ с участието на доброволци и социализирани с тяхна помощ бездомни кучета от приюта в града. Инициативата е част от кампанията на зооветеринарния комплекс „НЕ КУПУВАЙ! ОСИНОВИ КУЧЕ ОТ ПРИЮТ!”.
„Благодарение на подобни кампании, много от отглежданите от нас кучета, намират своите стопани“ , казва директорът на зооветеринарния комплекс Георги Божев. Осиновените животни през 2019 г. бележат ръст от 32% спрямо миналата година, като до момента те са 131.
„Разчитаме най вече на това да възпитаме младото поколение на любов към животните и в крайна сметка все по рядко да виждаме бездомни кучета на улицата“.
Една трета от уловените по улиците на града кучета, впоследствие биват осиновявани, допълни Георги Божев и подчерта , че днес в зооревюто ще участват и „най-малките, които са в приюта, в аванс, изобщо ще бъде интересно“.
Ако желаещите да си вземат куче пропуснат зооревюто , те могат да посетят приюта.
„В зооветеринарния комплекс сме направили една площадка за разходка на кучета, за тяхното социализиране, така че всеки, който желае би могъл да дойде, да се опознае с кучето, да се обикнат и след това да бъде одомашнено“, каза Георги Божев.
Флакони на ботулинов токсин и хиаулоронова киселина с изтекъл срок на годност са открити във фризьорски салон в „Тракия“ и в две амбулатории за специализирани практики в Пловдив при общо проверени за деня 21 обекта. Това съобщи за Радио Пловдив директорът на РЗИ – Пловдив д-р Аргир Аргиров. Той съобщи, че утре собствениците на обектите са..
Огнище на птичи грип е открито във ферма в Асеновград. От Българската агенция по безопасност на храните съобщиха, че предстои 80 хиляди кокошки - носачки да бъдат умъртвени по хуманен начин. Около засегнатия животновъден обект е определена 3-километрова предпазна зона, в която попадат Асеновград и селата Боянци Моминско. В 10-километровата..
Двама уредници в Природонаучния музей в Пловдив станаха част от 33-та българска антарктическа експедиция, която отпътува за ледения континент. Включването на Кристиян Владов и Стефан Кюркчиев в петата група от 33-ата българска антарктическа експедиция, е финансирано от Музея с подкрепата на Българския антарктически институт и специалното..
Медиците от Неонатологичното отделение на МБАЛ – Пазарджик спасиха малката Хира след близо 4 месеца битка за живота й. Момиченцето е родено на 9 окомври с тегло от едва 600 гр. и дължина от 30 см, в 26-та гестационна седмица – около 3 месеца преди термина. Майката Зейнеп от село Ковачево споделя, че и 2-те са били в много тежко състояние при..
Започна обновяване на Дома за възрастни хора в пазарджишкото село Главиница. Проектът е финансиран по Механизма за възстановяване и устойчивост и е за общо близо 2 120 000 лева. Освен ремонт на съществуващия комплекс е предвидено изграждането на нова сграда, в която ще се обособят още шест стаи. Във всяка от тях ще бъдат настанени по двама..