Пловдивската полиция разкри нелегална работилница за преработка на отпадъци от пластмаса.
В помещението, което се намира на Рогошко шосе са били смилани закачалки за дрехи и макари. Служителите на реда са намерили в него и самоделна мелачна машина, екструдер, кантар и 38 чувала, всеки от които с по 25 килограма пластмасов гранулат.
В работилницата е имало и двама работници, без документи за самоличност, за които са им съставени два акта.
Регионалната инспекция по околната среда и водите ще състави и два акта за нарушения за Закона за управление на отпадъците. Работата е прекратена с предписание от РИОСВ.
Ще бъдат сезират органите на НАП и Инспекция по труда.
Вариант 2 бе изтеглен за седмокласниците на националното външно оценяване по математика. Явилите се трябваше да решат 23 задачи. От тях 20 са с четири възможности за отговор, от които само един е правилен. Общо три от задачите са със свободен отговор, в който учениците трябва да опишат и аргументират изпълнението. Повечето от седмокласниците..
Организирана престъпна група за контрабанда на злато, укриване на данъци и пране на пари е разбита в Пловдив. Срещу тримата ѝ членове са повдигнати четири обвинения, съобщиха от Окръжна прокуратура-Пловдив. Тримата са арестувани при съвместна акция на служители от териториалната дирекция „Национална сигурност“ и прокуратурата в търговски център в..
Протестът на адвокатските колегии продължава, защото нито едно от исканията на колегите не е изпълнено, въпреки уверенията на правосъдния министър Георги Георгиев, че протестът спира от понеделник – заяви в Пловдив адвокат Светлозар Николов от варненската Адвокатска колегия. „Нито един адвокатски съвет в страната не е обсъждал спирането на..
57-годишен велосипедист е в тежко състояние в пловдивска болница, след като е бил блъснат на пътя между Първомай и Татарево. По предварителни данни заради неспазено странично разстояние колоездачът бил ударен от заобикалящия го лек автомобил „Ауди“. На пострадалия е взета кръвна проба за химически анализ. 20-годишният шофьор на колата е тестван с..
Районният съд във Велинград постанови наказание пробация за двамата младежи, блъснали дете в инвалидна количка. Инцидентът стана на 13 юни, на метри от хотел в курортния град. 24-годишният велинградчанин Джошкун Х. поверил управлението на колата си "БМВ" на 19-годишната си приятелка Виктория Н. Младата жена първо блъснала паркирана кола, а след..