Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Асеновград остава без вода в сряда заради ремонт

Авариен ремонт и изместване на магистрален водопровод оставя част от Асеновград без вода в сряда. На сухо ще бъдат няколко квартала, западно от река Чая и живущите в района на авто и жп гарата, както и около Градския стадион.

Ремонтните дейности обхващат 70-метров водопровод в участъка между улица "Атанас Свещаров" и бул."Васил Левски" в центъра на града. Освен смяна на старата етернитова тръба със съвременна полиетиленова се налага и изместване на съоръжението, което преминава през двора на детска градина "Асенова крепост", обясни началникът на ВиК в Асеновград инж. Димитър Кавалджиев.

Припомням, че по време на новогодишните празници тръбата се спука и наводни двора на детското заведение, а една трета от града остана без вода.

Екипи на ВиК от днес подготвят терена, като предварително са направени изкопите и са доставени тръбите. За да се извърши по-бързо ремонтът и в сряда на място ще работят няколко аварийни групи.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Полицейски обръч за охрана на празнуващи и протестиращи пловдивчани в неделя

Масирано полицейско присъствие с цел  "охрана на обществения ред" заради множеството обявени за неделя събития в Пловдив .  По повод отбелязването 1700-годишнината от Първия Вселенски събор  и празника на небесния покровител на Пловдив – св. апостол Ерм, още от 7 ч. внеделната утрин на главната пешеходна улица ще има осезаемо присъствие на униформени...

публикувано на 30.05.25 в 19:19

ВКС намали присъдата на шофьора, прегазил дете в Братаница

ВКС намали присъдата на бившия полицай, прегазил дете на пешеходна пътека в Братаница.  Така Владимир Панайотов ще лежи в затвора 3 години и 4 месеца за причиняването по непредпазливост на смъртта на 6-годишната Моника вместо 4 години. Катастрофата стана на 19-ти юли 2021-ва година. ВКС приема за неоснователно твърдението на частния..

публикувано на 30.05.25 в 16:01

Петимата от скандалния контрабанден канал отиват на съд

Петимата обвиняеми  по шумно известния контрабанден канал за цигари край Пловдив застават пред съда. През ноември миналата година ГД БОП разби два склада в Скутаре и Царацово, в които бе открито рекордно количество цигари без бандерол за почти 10 милиона лева.  В обвинението към петимата, единият от които е украинец, се посочва, че са наели..

публикувано на 30.05.25 в 15:43

Коли и камиони на риск минават през пропадналия път за Девин

Въпреки забраната за движение по път Девин - Михалково - Кричим, в района на 79-ти километър, тирове, камиони, автобуси и леки коли преминават необезпокоявано по неукрепеното свлачище. На 15 май пътят бе затворен заради пропадане на подпорна стена. Пътната конструкция е разрушена, пропаднала е цялата лява лента за движение, а дясната е подкопана и е..

публикувано на 30.05.25 в 14:30

С взривове дълбаят терен на ул. "Данаил Николаев" за жилищен комплекс

Започнаха взривните дейности на ул. "Генерал Данаил Николаев" 75 в Пловдив, които ще продължат  между 3 и 6 месеца три пъти седмично. Ще се извършват по 4 контролирани взрива, съобщи инж. Вехби Паликаров, управител на фирмата-изпълнител. Теренът се подготвя за изграждането на голям жилищен комплекс. “Има изискване за подземни гаражи и..

публикувано на 30.05.25 в 13:55