Пожар в нерегламентирано сметище избухна преди обед в индустриалната зона на Асеновград и навлезе в частен имот. Няма пострадали, а причините се уточняват, съобщи главен инспектор Димитър Бришимов от сектор „Пожарогасителна и спасителна дейност“ в Пловдивската пожарна.
По-рано в сградата регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението" бяха отличени огнеборците наградени в областния етап на националния конкурс "Пожарникар на годината" за 2019-та. Комплексният победител на регионално ниво е началникът на пожарната служба в Стамболийски Стоил Дрянков, който ще бъде сред номинираните в страната.
Директорът на пловдивската пожарна комисар Георги Мангараков съобщи, че миналата година жертвите са били тройно повече и значително са се увеличили пожарите с нематериални щети.
28 души са загинали , а 10 са пострадали при пожарите в региона през 2019-та година. Жертвите са три пъти повече от предходната 2018-та, предимно при битови пожари, причинени след неправилно боравене с открит огън. През изминалата година в региона са спасени 69 човешки живота.
Впечатление прави и рязкото увеличение на т.нар. пожари с нематериални щети. Това са най-често сухи треви, контейнери и комини. За първите 20 дни на 2020-та година вече са регистирани над 200 такива произшествия. От пожарната за пореден път призоваха гражданите да не изхвърлят навън тлеещи отпадъци от печките на твърдо гориво и да почистват комините още преди отоплителния сезон.
Силно затруднено е движението на Околовръстния път на Пловдив заради катастрофа, която е станала около 6:50 ч. тази сутрин, съобщават от полицията. Край отбивката за Белащица челно се ударили лек автомобил и камион. Сериозно пострадал е шофьорът на колата, който е откаран в болница. На място са полицейски служители, а заради извършващия се оглед..
Превозвач, осигурен от община „Марица“, ще поеме временно превоза на жителите на селата Труд и Строево от днес, съобщи кметът на общината Димитър Иванов. Временният транспорт е осигурен, след като вчера на среща в областната администрация превозвачът Петко Ангелов отказа да възстанови маршрутна линия №5, която обслужва двете села и възстанови само..
Днес, между 8 ч. и 18 ч. ще се ремонтира асфалтовата настилка на АМ „Тракия“ край Пазарджик в посока София. Движението ще бъде ограничено в активната и аварийната лента, а трафикът ще преминава в изпреварващата, съобщават от АПИ. Апелът към шофьорите е да спазват правилата за движение и ограниченията на скоростта, да не предприемат..
Десислава Тодорова от ДПС-Ново начало е новият председател на пазарджишкият общински съвет. След 7 часово заседание и три неуспешни опита, Десислава Тодорова събра 26 гласа от общо 41 гласували. Д-р Елисавета Генчева- Георгиева от „Продължаваме промяната“ получи 13 гласа от вота на колегите си, а за Атанас Николов от Възраждане гласуваха двама..
Тежък инцидент по време на планирани парашутни скокове с военнослужещ от Съвместното командване на специалните операции. За това съобщиха от Министерството на отбраната. Боец от специалните сили е пострадал по време на рутинни скокове на летище Чешнегирово днес. Военнослужещият е със сериозни травми. Откаран е в пловдивската университетска..