Според Гърневски "бомбите" са заложени още, когато е изграждана водопреносната система в страната. Сега, водена от популизъм, опозицията се заиграва с кризата, въпреки становищата на експертите.
Виновните трябва да си понесат вината, а политиците могат да се заиграват с всичко, но не и с хляба и водата на хората, призова Гърневски.
Точно обратното поведение на хора от различни политически цветове показва инициативата Камерната зала на Драматичния театър в Пловдив да носи името на Стефан Данаилов.
Зад нея, както и преди, когато се създаваше "Сцена на кръстопът" стоят хора с различни възгледи, но обединени от една кауза- Димитър Малашинов, Димитър Георгиев, Евгений Будинов...
Съгласувана и с директора на Драмата Кръстьо Кръстев, инициативата предстои да се официализира в Комисията по култура на НС и в Министерството на културата.
Гърневски е убеден, че никой няма да възрази и в най - скоро време Стефан Данаилов ще получи заслужена почит от обществеността на Пловдив.
Разговорът по двете теми от деня е в прикачения звуков файл.
Много скоро ще има решение на въпросите, свързани с разплащането чрез банкови карти в градския транспорт на Пловдив. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Николай Недялков, изпълнителен директор на фирма „Тикси“, която внедри електронно-билетната система в града. Преди дни заместник-кметът по транспорт Ерол Садъков обяви на страницата си във..
Пловдив и областта са 3-ти в страната по разпространение на грипа. На какво се дължи това и стигнахме ли пика на болестта, питаме проф. Ива Христова , директор на Националния център по заразни и паразитни болести. Проф. Христова каза, че Пловдив е в челната тройка, но е убедена, че това е максималният брой заболели. През тази седмица ще има..
По повод днешния Световен ден за борба с рака специалисти от Комплексния онкологичен център в Пловдив констултират безплатно пловдивчани в изнесен кабинет на площад „Стефан Стамболов“. Целта е гражданите да получат информация за възможностите за профилактика, за ранна диагностика и навременно лечение в здравното заведение, коментира..
След значителния спад на обявите за работа през декември 2024 г. , в началото на новата 2025 година изглежда, че пазарът се връща към нормалните стойности на предлагане, съобщиха от HR компанията и кариерен сайт "Джоб тайгър". В края на януари от компанията отчитат 85 на сто ръст на всички обяви за работа спрямо предходния месец. Броят на..
През 2025 година община Пазарджик ще получи от държавата 3,5 милиона лева за облагородяване на инфруструктурата. Отделно през общинската програма за държавния бюджет за Пазарджик е одобрено финансиране за проекти на стойност 50 милиона лева. Общината работи и по европроекти за близо 100 милиона лева. Това съобщи пред Радио Пловдив кметът на..