Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Важна промяна в движението на пътя Пловдив - Асеновград

Заради строежа на кръгово движение

| обновено на 29.01.20 в 11:40

От 8:30 часа днес - 29 януари, сряда,  до 17 часа на 11 февруари се въвежда временна организация на движението на новоизграждащото се кръгово кръстовище при 14-ти км на път II-86 Пловдив – Асеновград.

Трафикът в посока Пловдив - Асеновград и в Асеновград - Пловдив се насочва в две ленти по новоизграденото платно в източната част на кръговото кръстовище, като движението ще е двупосочно.

Необходимо е шофьорите да карат внимателно, да спазват стриктно поставената сигнализация и ограничението на скоростта до 40 км/ч.

Изграждането на новото кръгово кръстовище при 14-ти км на път II-86 Пловдив – Асеновград стартира в края на октомври 2019 г. То ще замени съществуващото триклонно кръстовище на входа на град Пловдив, при пресичането на пътя с улица „Асеновградско шосе“.  

С осигуряването на кръгово движение с три ленти ще се повиши пътната безопасност и ще намалеят предпоставките за пътни инциденти. Проектът се финансира от републиканския бюджет. Инвестицията е за над 2,3 млн. лв



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Фейк обява предлага с "безплатен" градски транспорт в Пловдив

Нова фалшива обява за безплатен градски транспорт в Пловдив се  появи в социалните мрежи. Предложението рекламира шесмесечен гратис срещу символична такса, във връзка с годишнина на дружество „Градски транспорт“, каквото Пловдив отдавна няма. Обявата завършва с покана да се последва линка за плащане. Това е поредна спонсорирана публикация,..

обновено на 07.08.25 в 16:55

В Пазарджик върнаха на Историческия музей зала, ползвана за пицария

С пълно мнозинство пазарджишките общинските съветници върнаха на регионалния историческимузей експозиционна зала, която преди 30 години е била отнета от сградата на културната институция , за да се превърната в пицария. Утре собственикът на заведението, чийто договор е изтекъл преди дни, ще трябва да освободи помещението. Предложението за..

обновено на 07.08.25 в 16:50

Осъдиха семейство от София - дилъри на фентанил

Присъди от по година и половина получиха младото семейство трафиканти от София,  заловени да пренасят 300  грама фентанил в Пловдив и опитали да избягат от полицията.  Присъдата за мъжа е ефективна, а за жената условна.  И двамата са признали вината си, присъдите им са окончателни и вече са влезли в сила 26-годишният  Илия Илиев е осъден..

публикувано на 07.08.25 в 16:45

Намалиха гаранцията на насилника на Дебора, излиза от затвора още днес

Пловдивският окръжен съд потвърди определение на Районен съд – Пловдив, с което мярката за неотклонение на подсъдимия по делото "Дебора" Георги Георгиев е изменена от "задържане под стража" в "парична гаранция".  Висшестоящата инстанция дори намалява размера на гаранцията от 25 000 лева на 10 000 лева. Съдебният състав приема, че към настоящия..

обновено на 07.08.25 в 15:42

Арестуваха подпалвача от гробищата в Асеновград

Задържан е мъжът, който запали огън в района на гробищния парк в Асеновград – съобщиха от полицията.  Умишленият инцидент е от сряда следобед, когато в полицейското управление в Асеновград е получен сигнал за забелязан човек, който пали огън на незаконно сметище около гробищата. Незабавно на място са изпратени екип на полиция и пожарна, като..

публикувано на 07.08.25 в 15:40